Novinky SOLIDWORKS 2023 Service Pack 4.0

Dne 18.9.2023 vyšel pro současnou verzi SOLIDWORKS 2023 nový Service Pack 4.0, který přináší především opravy softwaru, ale i několik novinek. Pojďte se na novinky podívat společně s námi a zjistěte, co vývojáři implementovali i v pozdějším Service Pack verze 2023.

Aktuální verzi SOLIDWORKS naleznete přímo na stránkách výrobce www.solidworks.com, záložka Support a následně v sekci Software Updates klikněte na odkaz Downloads. Po přihlášení k vašemu zákaznickému účtu DSx.Client je možné instalační data stáhnout.

Konstrukční systém a svařence

Vylepšený výkon konstrukčního systému a svarů

Navýšení výkonu v oblasti tvorby a úpravy funkce řízení rohů a také při vkládání konstrukčního prvku nebo při změně jeho profilu na díl, který obsahuje svarové housenky.

Vylepšení v ostatních produktech rodiny SOLIDWORKS

SOLIDWORKS PDM

 • Výzva k přihlášení do úschovny
  • Možnost globálně zakázat výzvu přihlášení pro jeden nebo všechny pohledy úschovny na klientovi. Nyní se výzva zobrazuje i v situacích, kdy uživatel nepotřebuje být přihlášen do úschovny. Toto chování je dáno prostředím Windows, kdy dochází k indexaci nebo načtení souborů/složek s odkazem do PDM, např. v sekci Oblíbené nebo připnuté položky a podobně.

SOLIDWORKS Electrical

 • 3D Routing – kabeláž
  • Přidáno varování, když je průměr kabelu nastaven na hodnotu nižší než průměr vodiče.

DraftSight

 • Import výkresů CATIA V5
  • Přidána funkce pro jednoduchý import CATIA V5 výkresů (.CATDrawing). Jednotlivé pohledy a entity lze následně snadno upravovat.
 • Popis GD&T podmínek a tolerance dílu
  • Nová rozšířená možnost definování podmínek a tolerancí pomocí nástroje s definovanou normou. Jednoduché vkládání symbolů geometrického kótování a tolerance (GD&T).

Pro bližší informace ohledně všech novinek, které přináší SOLIDWORKS 2023 navštivte: https://help.solidworks.com/2023/czech/WhatsNew/c_wn2023_welcome.htm?rid=0

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.