EDGECAM

Moderní softwarové CAM řešení

Systém EDGECAM je moderní softwarové CAM řešení umožňující řídit 2 až 5osé frézky, soustruhy a soustružnická centra, drátořezy a další. Mezi hlavní přednosti systému EDGECAM patří automatické inteligentní procesy pro efektivní tvorbu drah nástrojů, plná simulace stroje a technologie Waveform, která výrazně zkracuje dobu obrábění a prodlužuje životnost nástrojů.

Surfcam
Surfcam

Přehled funkcí EDGECAM:

EDGECAM díky inteligentním procesům dokáže efektivně automatizovat tvorbu drah nástrojů. Jedná se o využití strategií obrábění, které na základě předem nastavených pravidel a rozhodovací logiky výrazně snižují čas přípravy obráběcích procesů a rizika chyb. Díky této logice je automatické obrábění velmi snadno proveditelné bez nutnosti profesionálních znalostí programátora.

Plynulá dráha produktivního hrubování Waveform je založena na technologii udržující konstantní zatížení nástroje během celého průběhu obrábění. Tím se zvyšuje životnost nástroje a minimalizuje se riziko jeho poškození. Díky konstantnímu zatížení může nástroj obrábět ve velkých hloubkách a rozložit tak zatížení nástroje na celou délku břitu, což má za následek výraznou úsporu času obrábění.

EDGECAM nabízí široké možnosti tvorby frézovacích operací pro efektivní výrobu jednoduchých i složitějších dílů. Velká flexibilita sytému nabízí využít možnosti frézování pro různé typy obráběcích strojů, od 2,5osých přes 3osé až po 5osé frézky. Díky moderní skladbě drah nástrojů dokáže EDGECAM prodloužit životnost nástroje a stroje.

EDGECAM soustružení lze využít především na 2osých soustruzích a strojích s protivřetenem a více hlavami, které je možné synchronizovat. Pro uživatele jsou připraveny výkonné hrubovací cykly zaměřené na produktivní obrábění, které vzhledem ke své skladbě optimalizují zatížení nástroje a prodlužují jeho životnost. Soustružení zahrnuje dále pokročilé dokončovací cykly, vyvrtávací a vrtací cykly.

Jedná se o víceosý soustružnický modul, díky kterému lze tvořit programy pro centra kombinující soustružení a frézování. V jednom obráběcím postupu lze kombinovat soustružení, vrtání a frézování s osami C, Y a B. Díky dalším možnostem, jako je například možnost plynulého řízení osy B, synchronizace obrábění, řízení lunet a koníků, je tento modul předpokladem pro výrobu velmi složitých dílů.

Pomocí drátového řezání od systému EDGECAM se stává uživatel zcela flexibilní a může s jistotou efektivně a přesně vyrábět součásti ve 2 a 4 osách. Pokročilé funkce umožňují s velkou uživatelskou jednoduchostí vyrábět složité součásti či součásti s nepravidelným tvarem. Modul obsahuje značné množství postprocesorů generující kvalitní NC programy.

Sondování je plnohodnotné a snadno použitelné řešení pro uživatele, kteří chtějí během tvorby obráběcích drah nástrojů využívat sofistikované možnosti měřicích cyklů a tyto cykly následně použít pro reálné měření na obráběcím stroji. Díky zpětné vazbě z obráběcího stroje generuje EDGECAM přehledný protokol s informacemi o měření a především o výsledných odchylkách vůči CAD modelu.

Simulace obrábění slouží k ověření drah nástrojů předtím, než je obrobek nasazen do reálného obrábění na CNC stroji. EDGECAM nabízí kromě standardní simulace obráběcího procesu také plnou simulaci celého pracovního prostoru stroje. Ta slouží k ověření kolizí všech součástí CNC stroje, což je především důležité u komplikovaných víceosých operací.

Poptávka softwaru

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.