Realizujte své nápady s pomocí intuitivního 2D CAD řešení DraftSight.

DraftSight Vám ušetří čas a provozní náklady díky inteligentním nástrojům
pro snadnou tvorbu a úpravu souborů DWG a DXF.

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci!

Poradíme Vám s výběrem vhodných nástrojů pro Váš projekt a navrhneme efektivní řešení pro maximální úsporu času a nákladů.
Úspěšně Vás provedeme na Vaší cestě "OD MYŠLENKY K VÝROBKU"!

Urychlete proces navrhování Vašich výkresů!

Jednoduché 2D CAD řešení

DraftSight je profesionální řešení pro kreslení a navrhování, které Vám snadno umožní vytvářet, upravovat, prohlížet a sdílet libovolné soubory .DWG a .DXF. Toto řešení Vám nabízí jednoduché uživatelské rozhraní plně lokalizované do českého jazyka a jeho výkonné funkce je radost používat.

Na rozdíl od jiných 2D řešení na trhu je DraftSight vybaven bohatou nabídkou funkcí, která vyhovuje všem inženýrským oborům na všech úrovních a také designerům, pracovníkům v oblasti vzdělávání a domácím kutilům pro snadnou tvorbu výkresové dokumentace, layoutů, elektro schémat a dalších dokumentů.

Začněte využívat profesionální 2D CAD DraftSight od tvůrců SOLIDWORKS!

Poznejte
2D CAD DraftSight
z blízka!

Přehrát video

Poznejte 2D CAD DraftSight z blízka!

Proč zvolit řešení DraftSight?

DraftSight, 2D CAD systém, je profesionální řešení pro kreslení ve 2D a pro navrhování ve 3D usnadňující přípravu podkladů ve formátu .DWG a .DXF. DraftSight je intuitivní, rychle si ho osvojíte a začnete těžit z jeho výhod.

Celé řešení DraftSight je postavené na funkcích pro 2D kreslení, které lze dále doplnit o nástroje pro 3D navrhování, sadu nástrojů pro práci se strojírenskými výkresy pro snadnou tvorbu a správu konstrukčních entit včetně komponent ToolBox a dále pro tvorbu layoutů pro návrh budov a pozemků. Dále nabízí funkce pro tvorbu elektrických schémat a funkce zjednodušující správu sad listů neboli výkresové dokumentace celého projektu.

Řešení DraftSight je snadno naučitelné a nabízí výkonné funkce, které zkracují dobu přípravy výkresové dokumentace, snižují náklady a zlepšují kvalitu.

Příprava návrhu

Využijte nástrojů pro efektivní návrh výkresové dokumentace, layoutů, elektro schémat a dalších podkladů.

Flexibilní licenční politika

Licenční politika DraftSight nabízí řešení pro každého – od ročního pronájmu jedné licence až po trvalou síťovou licenci pro více uživatelů.

Propojení dokumentace

Využijte propojení na klasickou správu dokumentace SOLIDWORKS PDM a propojení dokumentů se SOLIDWORKS Electrical pro úpravy elektrických schémat přímo v DraftSight.

Podklady pro výrobu

Generujte detailní výkresy dle oborových zvyklostí včetně kusovníků, tabulek děr a dalších funkcí.

Správa dokumentace

Spravujte dokumenty pomocí online správy dokumentace 3DEXPERIENCE v rámci Vaší konstrukční skupiny s řízeným přístupem k datům, chytrým vyhledáváním a podporou změnového řízení.

Oborově zaměřené nástroje

Optimalizujte Vaše návrhy pomocí integrovaných nástrojů pro správu výkresové dokumentace.

Realizujte se systémem DraftSight všechny Vaše nápady!

Objevte všechny jeho komplexní možnosti pro Vaší každodenní práci!

2D návrh a dokumentace

Hledáte jednoduché intuitivní prostředí pro tvorbu Vašich návrhů plné snadno použitelných funkcí?

DraftSight je profesionální řešení pro kreslení a navrhování, které Vám snadno umožní vytvářet, upravovat, prohlížet a sdílet libovolné soubory .DWG a .DXF. Toto řešení Vám nabízí jednoduché uživatelské rozhraní plně lokalizované do českého jazyka a jeho výkonné funkce je snadné používat.

Tvořte, prohlížejte, tiskněte nebo upravujte existující výkresovou dokumentaci. Vytvářejte rozmanité nové návrhy pomocí skvělých kreslících a editačních nástrojů. Přidávejte poznámky a upravujte svůj návrh pomocí efektivních nástrojů pro zrychlení procesu navrhování. Vytiskněte soubor přes plotter, tiskárnu nebo jako soubor. S DraftSight dostanete Vaši myšlenku na obrazovku rychleji.

Kótování

Potřebujete urychlit kótování entit výkresu?

Vkládejte kóty efektivně pomocí nástrojů v DraftSight, včetně inteligentní kóty. Snadno definujte styl kóty včetně písma, šipek, směru textu a dalších prvků.

Zrychlete proces kótování ještě více s funkcí automatického kótování Vámi vybraných entit výkresu.

ToolBox

Hledáte nástroje pro strojírenské výkresy včetně knihovny normalizovaných součástí?

DraftSight obsahuje sadu nástrojů, které Vám pomohou standardizovat strojírenské výkresy a urychlit tak uvedení výrobku na trh. K dispozici jsou normy ISO, DIN, ANSI, JIS a BSI s možností vytvořit vlastní podnikovou normu. Pomohou Vám nástroje jako spojovací materiál, šroubové spojení, díry, kusovníky, revizní tabulky, symboly svarů a razítko výkresu.

Bloky a dynamické bloky

Potřebujete do Vašich návrhů vkládat opakující se skupinu entit a urychlit si tak práci?

Importujte existující bloky z Vašich knihoven nebo vytvořte nové bloky pro stále se opakující prvky, které Vám pomohou zrychlit návrh výkresu. Bloky lze kdykoliv opakovaně použít nebo je upravit v kterémkoliv projektu.

Jednoduše importujte stávající dynamické bloky z AutoCAD a využijte možnosti jejich editace. Vytvořte vlastní dynamické bloky pro zobrazení vícero variant, velikostí a orientace a ušetřete tak čas při tvorbě variantních řešení.

API a makra

Hledáte možnosti automatizace provedení více příkazů najednou pro urychlení práce na sadě výkresů?

Pomocí knihoven API a maker přizpůsobujte prostředí a automatizujte nejčastěji opakované příkazy. Tím ušetříte čas při tvorbě Vašich návrhů. Jednoduše importujte rutiny AutoCAD AutoLISP a Visual LISP do prostředí DraftSight.

Spolupráce s CNC stroji

Rádi byste Výš návrh viděli jako skutečný výrobek Vašeho CNC stroje?

Převeďte 2D entity výkresu do G-kódu pomocí generátoru a urychlete tak výrobu na Vašem CNC stroji. Nechte si vygenerovat G-kód jako 2D dráhu nástroje nebo jako cyklus vrtání.

2D geometrické vztahy a parametrické kóty

Potýkáte se s problémem nejednoznačnosti vztahů mezi entitami?

Zajistěte vztahy mezi entitami pomocí výkonných nástrojů 2D geometrických vztahů a parametrických kót. Již nikdy se Vaše entity neoddělí a budou držet Vámi definované vztahy a velikosti. Omezení určují vlastnosti geometrie a kótování entit.

Nástroje pro 3D navrhování

Disponujete 3D tiskárnou a hledáte efektivní řešení pro návrh 3D modelu?

Výkonné nástroje pro 3D navrhování a úpravy s předdefinovanými tělesy jako je kvádr, koule, válec a další. Vytvářejte komplexní 3D plochy nebo geometrii definováním sítě s vlastními obrysy a editovatelnými body pro zvýšenou kontrolu a přesnost návrhu. Jednoduše tak přeměňte Vaše 2D výkresy na 3D tělesa pro použití v oblasti 3D tisku pomocí exportu do formátu SAT a STL.

Správce sad listů

Hledáte možnost organizovat více listů a výkresů do jednoho celku pro lepší správu výkresů projektu?

Organizuje jednotlivé listy výkresu a samotné výkresy do sad listů výkresu pomocí správce sad listů. Poté jednoduše spravujte sadu jako celek pomocí funkcí exportu do DWF, kopírováním projektu nebo jeho části přes Pack&Go, hromadný tisk, extrakce dat z výkresu a dalších funkcí. Jednoduchá správa Vám zajistí kontrolu nad všemi výkresy daného projektu jako jeden celek.

Návrh budov a krajiny

Potřebujete zkrátit čas pro tvorbu návrhování budov a krajiny?

Tam, kde jste dříve používali pauzovací papír a barevné tužky, můžete nyní vytvářet sofistikované a realistické návrhy krajiny a budov pomocí DraftSight. Využijte efektivních možností pro zrychlení procesu návrhu rozvržení rostlin, stromů, venkovního zařízení, vodních prvků, cest a dalších prvků. Vytvořte layouty a jednoduché návrhy budov a konstrukčních detailů. Práci Vám dále usnadní nástroje pro import PDF, správce hladin a vektorizace bitmap. Využijte propojení do online knihoven HomeByMe a 3D Content Central.

Návrh elektrických schémat

Hledáte řešení pro rychlý a jednoduchý návrh elektrických schémat?

DraftSight je univerzální nástroj, který je užitečný pro jakékoliv odvětví nebo obor včetně elektrotechnického kreslení a projektování. Můžete jej používat pro kreslení 2D schémat zapojení, kolíků, kabelových svazků, elektrických rozvodů v budově a dalších aplikacích.

Nástroje pro strojírenské výkresy

Vytváříte kusovníky pro jednoduchou správu komponent výrobku?

Rozšíření Mechanical poskytuje uživatelům sadu výkonných nástrojů pro pokročilou práci se strojírenskými výkresy pro snadnou tvorbu a správu konstrukčních entit včetně komponent ToolBox. Kusovník součástí tak bude vždy obsahovat všechny potřebné komponenty pro výrobu i montáž díky automatickým odkazům u komponent ToolBox a možnosti jakékoliv entitě přiřadit odkaz do kusovníku včetně vyplnění uživatelských vlastností. Zlepšete celkovou přesnost výkresů sestav pomocí možnosti komentovat a označovat výkresy vytvořením nebo přeuspořádáním pozic spojených se seznamem dílů.

Zajistěte dodržování standardů díky schopnosti vytvářet 2D výkresy, které splňují mezinárodní normy pro kreslení, jako jsou ANSI, ISO, DIN, JIS a BSI.

Kdykoli, odkudkoli, z jakéhokoli zařízení!

Systém DraftSight s cloudem!

Rozšiřte možnosti Vašeho konstrukčního týmu!

Desktopové 2D CAD řešení DraftSight umožňuje nasadit moderní cloudové řešení 3DEXPERIENCE, které přináší výhody PDM/PLM jako je zabezpečené sdílení dat napříč firmou, konstrukční skupinou ale i mimo. Implementace bude znamenat minimální změny v pracovních postupech Vaší konstrukční skupiny. Platforma 3DEXPERIENCE zpřístupňuje výkresy a informace o projektech celému týmu, kdykoliv a kdekoliv, přes cloudové zabezpečené uložiště. Platforma 3DEXPERIENCE rozšíří možnosti systému DraftSight o nástroje pro správu dokumentace, správu změnových řízení, událostí a projektů.

Migrace do DraftSight!

Zvažujete přechod od AutoCADu?

Proč zvolit řešení 2D CAD DraftSight?

Řada uživatelů se obává přechodu z AutoCAD na řešení DraftSight a s tím souvisejících nákladů. 2D CAD systém DraftSight je navržen tak, aby maximálně využil data, která již vlastníte a poskytl Vám rozšířené nástroje za skvělou cenu. DraftSight dokáže načíst, upravovat a uložit jakákoliv Vaše data vytvořené v AutoCAD a to včetně rutin AutoLISP a Visual LISP. Zkušenosti našich techniků dokládají, že dobře připravený přechod na 2D CAD systém DraftSight nevede k nadměrnému zatížení konstrukčního týmu. Náš tým zkušených techniků Vám nastaví systém DraftSight, doporučí postupy pro migraci dat a zaškolí vaše pracovníky tak, abyste mohli výhody CAD systému používat co nejdříve.

Zlepšete plán hry!

Úrovně 2D CAD systému DraftSight

Se softwarem DraftSight získáte výkonné nástroje pro 2D kreslení s pokročilými funkcemi pro snadnou tvorbu a úpravy Vašich souborů a mnoho dalšího bez ohledu na to, pro kterou úroveň DraftSight se rozhodnete. DraftSight Premium rozšiřuje Vaše možnosti tvorbu modelů pro 3D tisk. Úroveň DraftSight Mechanical rozšíří možnosti práce se strojírenskými výkresy pro snadnou tvorbu a správu konstrukčních entit včetně komponent ToolBox.

DraftSight Professional/Enterprise

Komplexní řešení pro 2D kreslení s výkonnými funkcemi šetřícími čas a s podporou API pro automatizaci práce splňující požadavky na kreslení, výrobu, vypalování laserem, návrh budov a pozemků a dále nabízí nástroje pro snadnou tvorbu elektrických schémat.

DraftSight Premium/Enterprise Plus

Vychází z funkcí DraftSight Professional a přidává k nim nástroje pro tvorbu modelů pro 3D tisk. Nabízí také snadnou správu vztahů a velikostí Vašich entit pro určení jednoznačnosti Vašich návrhů. Architekti a návrháři ocení funkci dynamických bloků pro širokou variabilitu a správu výrobků. Efektivní nástroje Vám zajistí kontrolu nad všemi výkresy daného projektu jako jeden celek.

DraftSight Mechanical

Vychází z řešení DraftSight Premium a přidává k němu funkce a možnosti práce se strojírenskými výkresy pro snadnou tvorbu a správu konstrukčních entit včetně komponent ToolBox. Již nikdy ve Vašem kusovníku nebudou chybět položky a ve výkresu sestavy budou správně opozicovány jednotlivé komponenty.

Professional/Premium/Mechanical

Desktopové 2D CAD řešení DraftSight umožňuje nasadit moderní cloudové řešení 3DEXPERIENCE, které přináší výhody PDM/PLM jako je zabezpečené sdílení dat napříč firmou, konstrukční skupinou ale i mimo. Platforma 3DEXPERIENCE rozšíří možnosti 2D CAD systému DraftSight o nástroje pro správu dokumentace, správu změnových řízení, událostí a projektů.

ZKUŠEBNÍ VERZE DRAFTSIGHT
ZDARMA

Vyzkoušejte si DraftSight Premium na 30 dní ZDARMA bez jakýchkoliv podmínek!

Zažádejte si o zkušební verzi a obratem Vám pošleme odkaz ke stažení aplikace.

Jsme připraveni řešit jakoukoli Vaši výzvu, se kterou za námi přijdete! Naši pracovníci nejsou jen odborně vyškolení specialisté, jsou to zejména profesionální technologové a konstruktéři, kteří trpělivě a pozorně naslouchají Vašim potřebám a požadavkům. Následně pro Vás vymyslí a sestaví ŘEŠENÍ, které Vám pomohou nainstalovat a implementovat.

Ta hlavní přidaná hodnota potom spočívá v následné PODPOŘE ve Vašem vlastním reálném provozu, kde Vám naši technici pomohou dosáhnout Vámi požadovaného výsledku s maximální efektivitou a minimem nákladů.

Chcete cenovou nabídku nebo domluvit konzultaci?

Kontaktujte nás!

Uděláme maximum pro to, abyste dosáhli Vašich cílů.

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.