Navrhujete a vyrábíte nábytek?

S pomocí SWOOD Design a SWOOD CAM Vám to půjde od ruky! Navrhujte a automatizujte výrobu nábytku, či dřevěných konstrukčních prvků jako nikdy předtím.
Představujeme SWOOD 2021

Chcete vědět, jestli je pro Vás SWOOD vhodné řešení, nebo chcete optimalizovat výrobu?

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci!

Poradíme Vám s výběrem vhodných nástrojů pro Váš projekt a navrhneme efektivní řešení pro maximální úsporu času a nákladů.

Zautomatizujte přípravu výroby!

Co je SWOOD?

SWOOD Design a SWOOD CAM jsou dva integrované moduly pro systém SOLIDWORKS, jednoho z nejrozšířenějších 3D CAD programů na světě s výkonnými konstrukčními prvky a intuitivním uživatelským rozhraním.
Pomocí jejich nástrojů lze vysoce zefektivnit návrhy nábytkových sestav a zejména zautomatizovat jejich přípravu výroby.

SWOOD používají jak velké nábytkářské firmy, tak i poměrně malé, zakázkové výroby nábytku. Všem SWOOD nabízí zcela novou úroveň práce, velkou pružnost v návrzích, zkrácení termínů nabídek, precizní kalkulace a dokumentaci i snadné změny během procesu výroby. SWOOD je navržen tak, aby opakující se rutiny a funkce mohly být použity pro nové projekty.

Pro koho je SWOOD?

Vymyslíme řešení pro každý typ dřevovýroby (a nebo způsob výuky, pokud jste škola)!

Průmyslová výroba

Řemeslník

Dřevěné konstrukce

Vzdělávání

Poznejte
SWOOD Design!

Zlepšete plán hry!

Proč používat SWOOD Design?

Pomocí SWOOD Design lze navrhovat nábytek, jeho nejrůznější sestavy a rozměrové varianty. K tomu se používají knihovní prvky, desky (s kontrolou směru vláken a tloušťky), spojovací prvky, ale také další kování, mechaniky např. šuplíků od různých dodavatelů, povrchové materiály (lamino, dýha) a další. Vše probíhá poloautomaticky, díly se samy přizpůsobují rozměrům nebo nacházejí správné vzdálenosti. Snadno zaměníme dva šuplíky za tři, zmenšíme dvířka, nebo vložíme celou sestavu kování od dodavatele. Návrhy z připravených knihoven se zpracovávají intuitivně systémem Drag&Drop.

Důležitou částí SWOOD Design je příprava výroby, tedy výrobní dokumentace, seznam polotovarů k objednání, data pro olepovačky, export dat pro software pro optimalizaci řezů na pile nebo přidělení čarového kódu.

Zefektivnění návrhu

Využitím specializovaných funkcí systémem Drag&Drop zrychluje návrh i celý výrobní proces. Vytvořte pravidla vložení a pak už jen přetahujte prvky do modelu.

Výrobní dokumentace

Při dokončení modelování dané zakázky stačí již jediné, a to vygenerování výstupů pro výrobní proces.

2D výkresy

Díky komfortním nástrojům pro vytváření výkresové a výrobní dokumentace vzniká výkres včetně pohledů, kót a popisů téměř automaticky.

Vizualizace

Fotorealistické výstupy patří k běžným funkcím profesionálního CAD řešení SOLIDWORKS. Věrně napodobují skutečné díly a sestavy. S pomocí SOLIDWORKS Visualize můžete profesionálně upravovat prostředí, pozadí, osvětlení a textury.

Sestavy

Umístění součástí v sestavě snadno provedete pomocí širokého portfolia standardních i speciálních vazeb.

3D modelování

Pomocí výkonných nástrojů pro navrhování snadno vytvoříte trojrozměrné modely jednoduchých i vícetělových dílů a sestav.

Přehrát video

SWOOD CAM

SWOOD CAM pracuje se všemi CNC stroji specializovanými na opracování dřeva ve výrobě nábytku. Umí pracovat se specifickými technologiemi pro tuto výrobu, s vícenásobnými vřeteny a hlavami, vrtacími agregáty a vodorovnými vřeteny, odsáváním, automatickou regulací rychlosti podle směru vláken, stavitelným vakuovým upínáním, laserovým zaměřením, upnutím více dílů a deskovým hospodářstvím, frézováním drážek, profilů, nebo řezáním pilou.

Výstup je na NC stroje typu Homag Weeke, Biesse, CMS, SCM, Masterwood a podobné.

Vizuálně propojte modely s metadaty abyste udělali správná rozhodnutí o dalším postupu.

Vybavte se profesionálním systémem SWOOD

Vzhledem k tomu, že požadavky na vývoj a výrobu rostou, závisí Váš úspěch na schopnosti pracovat rychleji a efektivněji než Vaši konkurenti.
Vymyslíme a navrhneme pro Vás celkové řešení procesů výroby s důrazem na efektivitu, rychlost a minimalizaci nákladů.

Další moduly a funkce

NESTING

Modul Nesting je doplňkem pro CAM, který je určen pro nestingové CNC frézky, které z celé tabule vyfrézují jednotlivé dílce, a to jakýchkoliv tvarů. Optimalizace vyskládání do tabule je automatická, ale dovoluje také manuální úpravy pro zvlášť individuální potřeby dané výroby.

Přehrát video
Přehrát video

SWOOD Center

SWOOD Center je konfigurátor výrobků, umožňující definovat parametry (rozměry, materiály, kování atd.), které bude konečný uživatel ovládat např. z webu, vlastní aplikace či podnikového informačního systému pro zadávání zakázek.

SWOOD Center Service pak umožňuje propojení na výše zmiňované objednávkové systémy pro zadávání zakázek. Díky tomu si může koncový uživatel nakonfigurovat daný výrobek, SWOOD Center automaticky stáhne všechny parametry nábytku, otevře referenční model v SOLIDWORKS, přepočítá tento model a vygeneruje potřebnou výrobní dokumentaci (seznamy panelů, kování, plošný materiál, CNC programy atd.)

Klíčové výhody řešení:

Od myšlenky k výrobku!

S podporou a službami na míru od 3E Praha Engineering.

Myšlenka

2D / 3D Návrh

SWOOD-BY-EFICAD_2020-1

Rychlý a snadný návrh.
Funkce šité na míru dřevovýrobě.

My v 3E Praha Engineering zajistíme Vaše špičkové zaškolení systému
SOLIDWORKS i SWOOD Design.

Výroba

Logo_SWOOD_CAM

Datové soubory a výrobní dokumentace.
Automatické procesy na CNC strojích.

I v této oblasti Vám 3E Praha Engineering zajistí vše od zaškolení systému SWOOD CAM až po nastavení výroby a postprocesorů.

Výrobek

Logo_3E_PNG_bila

Jsme připraveni řešit jakoukoli Vaši výzvu, se kterou za námi přijdete! Naši pracovníci nejsou jen odborně vyškolení specialisté, jsou to zejména profesionální technologové a konstruktéři, kteří trpělivě a pozorně naslouchají Vašim potřebám a požadavkům. Následně pro Vás vymyslí a sestaví ŘEŠENÍ, které Vám pomohou nainstalovat a implementovat.

Ta hlavní přidaná hodnota potom spočívá v následné PODPOŘE ve Vašem vlastním reálném provozu, kde Vám naši technici pomohou dosáhnout Vámi požadovaného výsledku s maximální efektivitou a minimem nákladů.

Domluvte si s námi konzultaci,
nebo požádejte o cenovou nabídku!

Uděláme maximum pro to, abyste dosáhli Vašich cílů.

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.