Úprava útvaru pomocí SOLIDWORKS

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné. V následujícím tipu si ukážeme změny útvaru pomocí editace prvku Solidworks a podíváme se na asociativitu útvaru s prvkem Solidworks. Tento způsob se využívá např. pro větší konstrukční změny na modelu.

Následující příklad obsahuje již nastavení stroje, polotovaru, souřadnicový systém a jeden vytvořený útvar Obdélníková drážka1.

Veškeré úpravy se provádějí ve Stromu Feature Manageru. Máte zapnutou funkci Solidworksu Rychlé 3D, proto když vyberete plochu prvku, máte možnost rovnou měnit kóty.

Dvojklikem levým tlačítkem myši vyberete kóty, které chcete změnit, a přepíšete jejich hodnoty.

Po dokončení úprav se vrátíte do prostředí CAMu. Kliknete na Strom historie útvarů. Objeví se dialogové okno, které vás upozorní, že jste provedli změnu v modelu, a zeptá se, jestli chcete automaticky upravit útvary. Potvrdíte tlačítkem OK.

Po přepočítání vidíte, že se dříve vytvořený útvar automaticky upraví na nové hodnoty.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.