Technický tip EDGECAM – SURFCAM EVO – Zviditelnění prvků na modelu

V některých případech nemusí být na první pohled jasné. jaké typy ploch se nacházejí na objemovém modelu obrobku. V tomto díle technických tipů pro EDGECAM – SURFCAM EVO si ukážeme, jakým způsobem je možné rozlišit různé typy ploch a provést tak kontrolu před tvorbou drah nástrojů.

Rozlišení typů ploch

Objemové modely se skládají z různých typů ploch, které je možné v programu EDGECAM – SURFCAM EVO barevně rozlišit. Pro ukázku máme na pracovní ploše nahraný tvarový díl, na kterém nyní provedeme barevné rozlišení podle jednotlivých typů ploch.

Zviditelnění prvků na modelu

 

Pro aktivaci barevného rozlišení ploch klikněte na Soubor ► Nastavení ► záložka Tělesa ► Barvy stěn a zaškrtněte možnost Podle typu geometrie.

 

zviditelnění prvků na modelu

 

Rozlišení kolmých stěn

Na objemovém modelu je dále možné barevně rozlišit kolmé stěny od stěn s úkosem, případně i „stínové“ plochy. Na pracovní ploše je pro ukázku opět nahraný model, který se skládá z několika ploch pod různými úhly.

 

zviditelnění prvků na modelu

 

Pro aktivaci barevného rozlišení ploch klikněte na ikonu pomocných příkazů Stínovat podle náklonu čela (viz obrázek).

 

zviditelnění prvků na modelu

 

Případně je možné příkaz aktivovat přes Soubor Nastavení ► záložka Tělesa Barvy stěn a zaškrtněte možnost Stínovat podle úhlu (viz obrázek výše).

 

zviditelnění prvků na modelu

 

Tuto funkci je vhodné použít především pro kontrolu bočních stěn dílu, u kterých hrozí, že mají velmi malý pozitivní nebo negativní úhel sklonu.

 

zviditelnění prvků na modelu

 

Na základě této analýzy ploch bude poté snadné vybrat vhodný způsob obrábění (např. 2osé, 3osé, indexové nebo 5osé).  

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.