cw-tipy

Technický tip CAMWorks – Kopírování parametrů operace

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné.

V následujícím tipu bude popsáno, jakým způsobem lze kopírovat parametry z již vytvořených operací při tvorbě nové operace. Tento postup je vhodný i pro uživatele víceosých strojů, parametry operací se dají kopírovat i z jiných Nastavení součásti pro frézování(indexovaných operací).

Po využití tohoto postupu nejsou již dále operace nijak propojeny, pokud tedy uživatel změní něco v původní operaci, nijak to neovlivní tu zkopírovanou.

Postup převzetí parametrů operace

  1. Začněte tvorbu nové operace, může být jakéhokoliv typu – frézovací, soustružnická. Dále se přepněte v panelu Nová operace na kartu Operace. Zde naleznete možnost Kopírovat z:… Pokud si nejste jistí, kterou operaci potřebujete zvolit, stačí označit některou z nich a v grafickém prostředí se Vám zobrazí dráhy dané operace. Pomocí této volby se zkopírují veškeré parametry kromě nástroje.
kopírování parametrů operace

Postup převzetí parametrů nástroje

  1. Přepněte se v panelu Nová operace na kartu Nástroj a zvolte Z parametru operace dle obrázku.Pomocí této volby převezmete parametry nástroje ze zvolené operace z předchozího kroku.
kopírování parametrů operace

Sdílet:

Máte dotaz? Technická podpora je Vám k dispozici!

Poptávka softwaru