Rozlišení analýzy tloušťky

Při konstruování už dlouho nespoléháme na odhad a míry „od oka“. Hmotnost a spolehlivost výrobků se odvíjí od návrhu jednotlivých součástí. SOLIDWORKS obsahuje i základní verzi několik nástrojů a modulů pro analýzy pevnosti a také tloušťky stěn. V této nové verzi SOLIDWORKS jsou zlepšeny možnosti práce s nástroji pro analýzy.

Chcete-li optimalizovat výsledky analýzy tloušťky, můžete určit rozlišení bez ohledu na velikost modelu. Dříve záviselo použité rozlišení na velikosti modelu.

Povolte doplňkový modul SOLIDWORKS Utilities. Klepněte na Nástroje>Analýza tloušťky  . Ve správci PropertyManager pod položkou Výkon/přesnost vyberte v poli Rozlišení možnost Nízké, Střední nebo Vysoké. Pod položkou Velikost mozaikování se hodnota aktualizuje tak, aby odrážela navrhované hodnoty. Chcete-li přizpůsobit rozlišení, zadejte vlastní hodnotu. Zvažte použití vlastních hodnot pro modely, které mají velký vymezovací rámeček nebo k definování konkrétního rozlišení. Vlastní hodnota Velikost mozaikování nemůže překročit navrhovanou hodnotu pro Nízké rozlišení.

Otočení pohledu řezu kolem díry nebo osy

V dílech a sestavách můžete otáčet rovinu pohledu řezu kolem osy, dočasné osy, díry nebo válcové plochy.

Ve správci PropertyManager Řez v nabídce Řez č.1 klepněte na Rovina kolem osy. Pro vytvoření roviny řezu vyberte osu, díru nebo válcovou plochu a bod nebo vrchol.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.