Rozdělení a sloučení kusovníku

Zjistěte, jakým způsobem můžete rozdělit kusovník na dvě nebo více částí. Ukážeme vám, jak část kusovníku umístit na nový list a následně ho sloučit opět dohromady.

Pokud máte výkres sestavy SOLIDWORKS s mnoha součástmi, může se stát, že je váš kusovník příliš velký a nevejde se na výkres. V takovém případě můžete tabulku kusovníku rozdělit na dvě nebo více části a přesunout na volné místo na výkresu nebo přesunout na nový list.

Rozdělení kusovníku:

Začneme tím, že si určíme pozici, kde chceme kusovník rozdělit. Klikneme pravým tlačítkem myši a z nabídky vybereme příkaz „Rozdělit“. Zvolíme, kde přesně chceme tabulku kusovníku rozdělit. V této konkrétní situaci zvolíme rozdělení „Vodorovně nad“.

Kusovník byl úspěšně rozdělen na dvě části. Lze si všimnout, že i druhá část kusovníku obsahuje záhlaví. Všechny provedené změny, jako je změna stylu písma, formátování textu nebo velikost jednotlivých sloupců, se automaticky projeví v obou částech kusovníku. Existuje však jedno omezení – změna pořadí položek v kusovníku je možná pouze v rámci jedné částí kusovníku. Změna pozic mezi dvěma částmi rozděleného kusovníku není možná.

Vložení kusovníku na samostatný list:

Pro přesunutí kusovníku na samostatný list, stačí využít metodu „drag and drop“, což znamená, že kusovník uchopíte levým tlačítkem myši a přetáhnete ho na nový list. Na novém listu můžete kusovník umístit na požadovanou pozici.

Sloučení kusovníku:

V případě potřeby opětovného sloučení tabulek stačí kliknout pravým tlačítkem myši kamkoli do kusovníku. V dialogovém okně, které se zobrazí, vybereme možnost „Sloučit tabulky“ a následně se rozhodneme, zda chceme „Sloučit s další“ nebo „Sloučit vše“.

V případě potřeby se neváhejte obrátit na technickou podporu 3E Praha Engineering.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.