Minimální poloměr

Seznamte se s parametrem „Minimální Poloměr“, se kterým se můžeme setkat v některých strategiích. Parametr „Minimální Poloměr“ může pomoci k dosažení hladkých drah nástroje (což je velmi důležité pro HSM / HSC obrábění), a tím k zajištění efektivního obrábění.

Nastavení „Minimálního Poloměru“ u obrábění Waveform

Zadáním hodnoty „0″ (bez určení hodnoty minimálního poloměru) bude dráha nástroje vytvořena tak, aby použitý nástroj (pokud možno) obrobil veškerou geometrii, i za cenu toho, že obrábění již nebude efektivní, že se bude skládat z velkého počtu malých pohybů.

Minimální poloměr obrábění = 0 mm

Nastavením parametru „Minimálního Poloměru“ na hodnotu „1“ bude dráha obrábění mnohem hladší, ale stále se nemusí jednat o efektivní obrábění, protože je aplikováno relativně dost malých pohybů.

Minimální poloměr obrábění = 1 mm

Nastavením parametru „Minimálního Poloměru“ na hodnotu „4“ se učiní z hrubování velmi efektivní obrábění, protože veškeré pohyby jsou na sebe tečně navazující a velmi malé pohyby jsou odstraněny. Zbývající ponechaný materiál v malých vnitřních prostorech efektivně odebere následující „menší“ nástroj.

Minimální poloměr obrábění = 4 mm

Poznámka:

Zadáním parametru „Minimálního Poloměru“ obrábění je ponecháno více materiálu v místech, kam se nástroj nedostal. S tím je zapotřebí počítat u další operace obrábění, a následující operaci nastavit např. jako zbytkové hrubování. Takový postup bezpečně odebere ponechaný materiál a připraví povrch pro výsledné dokončení.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.