Plechové díly – čidla

Mnoho dřívějších verzí SOLIDWORKS umožňovalo konstruktérovi nastavit si hraniční kritéria, která se neměla překročit - hmotnosti, rozměry, plochy, počty… Pokud k překročení došlo, objevila se výstraha s odpovídající informací. Možnosti tohoto sledování se postupně rozšiřovaly a nyní jsou k dispozici i pro rozvinuté tvary plechových dílů. Tedy i v této oblasti přináší nová verze SOLIDWORKS svým uživatelům vylepšení. Dříve se toto řešilo přes tabulky kusovníků, často i s ručním doplňováním. SOLIDWORKS nabízí možnost takto třídit automaticky, navíc s barevným rozlišením jednotlivých roztříděných oblastí.

Čidla lze využít k varování v případě, že se model plechového dílu odchyluje od limitů zadaných pro vymezovací rámeček. U vícetělových dílů můžete vytvářet čidla pro jednotlivá těla.

Jestliže model během procesu návrhu překročí parametry vymezovacího rámečku, zobrazí se ve stromu FeatureManager® upozornění. Dvojím kliknutím na upozornění si můžete zobrazit hodnoty v okně Vlastnosti tabulky přířezů.

PropertyManager Čidlo

Změny v PropertyManageru Čidlo nyní zahrnují podporu modelů plechových dílů.

Zpráva

Zobrazí zprávu, pokud nevyberete možnost Automaticky vytvářet tabulky přířezů a Aktualizovat automaticky. Čidla vymezovacího rámečku plechového dílu závisejí na aktuálních vlastnostech tabulky přířezů.
Klikněte ve stromu FeatureManager pravým tlačítkem na možnost Tabulka přířezů  a vyberte možnost Vytvářet tabulky přířezů automaticky a Aktualizovat automaticky; pak budou generována automatická upozornění.

Typ čidla

Vlastnosti vymezovacího rámečku plechového díluUrčuje nejmenší obdélník, do kterého se vejde rozvinutý tvar.

Vlastnosti

Délka vymezovacího rámečku plechového díluUrčuje delší stranu vymezovacího rámečku. U vícetělových dílů jde o součet délek vymezovacích rámečků pro všechna těla v dílu. U sestav jde o součet délek vymezovacích rámečků pro všechny díly v sestavě.
 Šířka vymezovacího rámečku plechového díluUrčuje kratší stranu vymezovacího rámečku. U vícetělových dílů jde o součet šířek vymezovacích rámečků pro všechna těla v dílu. U sestav jde o součet šířek vymezovacích rámečků pro všechny díly v sestavě.
 Plocha vymezovacího rámečku plechového díluDélka vymezovacího rámečku plechového dílu x Šířka vymezovacího rámečku plechového dílu. U vícetělových dílů jde o součet ploch vymezovacích rámečků pro všechna těla v dílu. U sestav jde o součet ploch vymezovacích rámečků pro všechny díly v sestavě.
 Prázdná plocha vymezovacího rámečku plechového díluUrčuje plochu rozvinutého tvaru po odečtení výřezů. U vícetělových dílů jde o součet prázdných ploch vymezovacích rámečků pro všechna těla v dílu. U sestav jde o součet prázdných ploch vymezovacích rámečků pro všechna těla v sestavě.
Entity k monitorováníUrčuje jednotlivé tělo nebo těla, pro která čidlo platí.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Akce / Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.