Obnovení výchozího nastavení

V rámci přehlednosti a komfortního nastavení umožňují programy různě měnit dialogy, nabídky a vůbec celé uživatelské prostředí. Toto obvykle práci v programu zjednodušuje – uživatel má lepší přehled a práce mu jde lépe od ruky. Někdy se ale může stát, že v se průběhu dalších a dalších přizpůsobení uživatel ve svých vylepšeních začne ztrácet a efekt je naopak záporný. Pro tyto případy je pak k dispozici možnost změny zrušit – úplně nebo alespoň částečně. V této oblasti přináší nová verze SOLIDWORKS svým uživatelům vylepšení.

V  SOLIDWORKS nyní můžete snáze obnovit výchozí tovární nastavení.

Průvodce nastavením SOLIDWORKS

Průvodce kopírováním nastavení byl přejmenován na Průvodce nastavením SOLIDWORKS a má nyní vylepšené a zjednodušené uživatelské rozhraní se třemi funkcemi:

Uložit nastaveníUloží nastavení SOLIDWORKS do souboru. Vy můžete určit umístění souboru nastavení a nastavení, která chcete uložit.
Obnovit nastaveníObnoví nastavení SOLIDWORKS ze souboru.
Resetovat nastaveníResetuje veškeré uživatelské nastavení a vrátí software SOLIDWORKS do továrního nastavení. Před obnovením továrního nastavení softwaru SOLIDWORKS můžete všechna uživatelská nastavení uložit.

Okno Přizpůsobit

  • Dole na všech záložkách okna Přizpůsobit je tlačítko , pomocí kterého můžete přizpůsobit nastavení, která chcete resetovat.
  • Záložka Přizpůsobení byla odebrána.

Možnosti na kartě Přizpůsobení byly přeorganizovány následujícím způsobem:

  • Úprava kontextových nabídek:
Zobrazit všeMožnost byla odstraněna, protože se používala jen zřídka. Upřednostňovanou metodou je ponechat nabídku malou a kliknutím na   rozbalit seznam.
Obnovit na výchozíPřesunuto na kartu Nabídky > Obnovit místní nabídky.
  • Úprava nabídek:
Zobrazit všeOdstraněno, protože mezi tímto příkazem a příkazem Obnovit výchozí hodnoty byl velmi malý rozdíl.
Obnovit na výchozíPřesunuto na kartu Nabídky > Obnovit nabídky SOLIDWORKS.

Přizpůsobení a upgrady

Pokud provedete upgrade na novou verzi SOLIDWORKS, zachová software všechna přizpůsobení a zobrazí také nové záložky, nabídky, panely nástrojů atd., které byly přidány. Dříve se zobrazovala upozornění, že případná změna může vést ke ztrátě nastavení.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.