Úprava útvaru

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné.

V následujícím tipu si ukážeme, jak upravit vlastnosti stroje, aby odpovídaly co nejvíce skutečnosti.

  1. Následující příklad budeme řešit v rámci Technologické databáze.

2. Vyberete jeden z vašich strojů, např. Frézovací centrum 3 axis. Jeden stroj vždy můžete zvolit jako Výchozí stroj a ten se bude automaticky vybírat při založení nového projektu. Dále zde můžete zvolit, jakým způsobem se budou automaticky řadit operace při práci v sestavě s více počátky, a to buď podle Nástroje, Útvaru nebo podle Operací.

3. Další důležité parametry se upravují v dialogovém okně Specifikace. Zde vyberete nastavení Pracovního posuvu a Rychloposuvu. Z tohoto nastavení vychází, jaký největší posuv se vypíše do G-kódu pomocí postprocesingu. Další parametry jsou u části Pohyb stolu, jež reprezentují maximální rozsah pohybu vašeho stroje v odpovídajících osách.

4. V případě víceosého stroje máte možnost změnit chování Rotační osy a Osy náklonu. Dále pro správný výpočet možností indexování je potřeba vhodným způsobem nastavit Meze indexování. Nastavení parametrů podle skutečnosti je zde opravdu důležité, aby vám CAM nabízel správné a korektní možnosti indexu.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.