Vykreslování založené na fyzikálních vlastnostech

Nová verze SOLIDWORKS 2023 Vám přináší vylepšení i v oblasti vykreslování neboli renderingu - proces generování dvojrozměrného nebo trojrozměrného obrazu z počítačového modelu. Výsledky vykreslování ze SOLIDWORKS Visualize jsou nyní neuvěřitelně realistické!

PBR (Physically Based Rendering) – vykreslování založené na fyzikálních vlastnostech – je způsob vytváření počítačové grafiky, který vykresluje obrázky takovým způsobem, že zohledňuje tok světla v reálném světě. Tento způsob má za cíl dosáhnout co nejlepšího fotorealismu. Přesné optické vlastnosti materiálů se zde získávají mimo jiné s využitím fotogrammetrie – techniky získávání informací o fyzických objektech a prostředí pomocí procesu zaznamenávání, měření a interpretace fotografických snímků, elektromagnetického záření a dalších jevů.

Podpora materiálů DSPBR

V režimu Náhled pro vykreslování došlo ke zlepšení zobrazování materiálů PBR a vzhledů NVIDIA® Material Definition Language (MDL) a AxF.

Zlepšení se týká zobrazování:

  • fyzikálně realistických vzhledů (pro vyšší konzistenci vykreslení),
  • materiálů využívajících generování textur na pozadí (například vzhledy MDL (Material Definition Language) a AxF (Appearance Exchange Format).

Vylepšení PBR v SOLIDWORKS Visualize Vám nyní umožňuje nejen vytvářet fotorealistické návrhy, ale i Vaše marketingové materiály můžete vytvářet souběžně s návrhem Vašich výrobků a také výrazně snížíte náklady na prototypování.
To Vám pomůže dodávat na trh lepší produkty a rychleji!

Příklad vykreslování v SOLIDWORKS Visualize pomocí PRB.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.