Novinky platformy 3DEXPERIENCE R2023x FD02

Platforma 3DEXPERIENCE umožňuje (nejen) uživatelům SOLIDWORKS využít možnosti správy dat v cloudu. Nejnovější aktualizace 3DEXPERIENCE 2023 FD02 vyšla 23. dubna 2023 a přináší celou řadu novinek.

Zde je 6 nejlepších tipů.

1.  Vyhledávání v textu dokumentů a jeho komentářů

Prohlížeč 3DPlay nyní umožňuje přímé vyhledávání v textu dokumentu nebo jeho komentářích. Uživatel tak získá rychlý přístup ke konkrétním informacím v textové vrstvě, ale také v textových anotacích.

2.  Kontrola duplicitních názvu

K dispozici je nové nastavení administrace platformy, které blokuje ukládání, pokud název není jedinečný při ukládání na platformu 3DEXPERIENCE. Tato nová možnost nastavení platformy 3DEXPERIENCE umožňuje blokovat uložení souboru, pokud jeho název není jedinečný. Zabrání se tak duplicitním názvům použitým v proměnné „Title“ při ukládání na platformu. V nastavení platformy může správce vytváření duplicitních názvu souboru úplně zablokovat případně lze nastavit, aby uživatelé dostali upozornění při ukládání duplicitního názvu. Duplicity lze samozřejmě také ignorovat. Pokud je ovšem zvolena možnost „Blokovat uložení“, při nalezení duplicitní názvu nelze soubor uložit do platformy.

3.  Přidání komentářů k revizím u více součásti

Nyní můžete přidat komentáře k revizi u více komponent z dialogového okna Uložit před uložením dat na platformu 3DEXPERIENCE. Stačí součásti zaškrtnout a přidat své komentáře. Můžete tak přidat všechny své komentáře velmi rychle najednou a nemusíte otevírat každou komponentu samostatně.

4.  Batch Save to 3DEXPERIENCE – vylepšení dialogu

Získejte lepší přehled o procesech hromadného ukládání dat na platformu pomocí podrobnějšího a přesnějšího dialogu aplikace Batch Save to 3DEXPERIENCE. Aplikacenyní obsahuje přesnější podrobnosti jako je např. čas zahájení, čas ukončení a celková doba zpracování. Chcete-li získat další informace, můžete klepnout na kartu Zobrazit zprávu, abyste viděli, které části mohly selhat a proč selhaly. Pro zvýšení produktivity bylo zavedeno asynchronní ukládání při ukládání více než 25 položek. To znamená, že můžete pokračovat v práci v SOLIDWORKS, zatímco se ukládá na platformu na pozadí.

5.  Filtrování ve vnořeném zobrazení

Při ukládání na platformu 3DEXPERIENCE lze nyní využít v dialogovém okně Uložit do 3DEXPERIENCE novézobrazení pro vnořený pohled. Uživatelé tak pro lepší přehled získávají možnost zobrazit strukturu sestav nejen v plochém ale i ve vnořeném zobrazení.

6.  Praktické ukázky pro SOLIDWORKS

Welcome App poskytuje rychlý přístup k zdrojům pro nové uživatele i začínající uživatele, které vám pomohou zrychlit a získat přístup ke všem vašim rolím a aplikacím z jednoho pohodlného místa. Nově aplikace Welcome obsahuje i krátké videonávody, tipy a lekce pro roli Collaborative Designer for SOLIDWORKS. Uživatele SOLIDWORKS desktop s konektorem do platformy tak získávají možnost se velmi rychle seznámit s platformou 3DEXPERIENCE. Kromě toho můžete snadno přistupovat ke komunitám SOLIDWORKS, vzdělávací platformě EDU Space, která obsahuje podrobnější výukový program; a dokonce spouštějte své další role a aplikace přímo z uvítací aplikace.

Více informací o novinkách naleznete ve veřejné komunitě 3DEXPERIENCE platform user’s community

Pro přístup do veřejných komunit platformy je nutné přihlášení skrze zdarma vytvořený účet 3DEXPERIENCE ID (bližší informace v aktualitě Uživatelské fórum SOLIDWORKS na platformě).

Pro bližší informace ohledně novinek aplikací založených na modelování v internetovém prohlížeči sledujte:

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Akce / Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.