Vizualizace sestavy v SOLIDWORKS PDM 2024

Grafická kontrola vlastností PDM (např. aktuálního stavu PDM, vyzvednutím apod.)

Nová verze SOLIDWORKS PDM 2024, která vyšla 6. listopadu 2023, přináší významnou novinku pro zobrazení proměnných PDM pomocí nástroje Vizualizace sestavy. Tento nástroj vždy umožňoval vizuálně rozlišit díly dle vypočítané interní vlastnosti SOLIDWORKS (hmotnosti, objem apod.), dle výkonu (potřebná doba načítání) a také dle libovolné uživatelské vlastnosti zapsané přímo v modelu.

Od nové verze PDM 2024 lze pro grafické rozlišení využít i proměnné PDM. Uživatel tak může u dílů vizuálně kontrolovat aktuální stav pracovního postupu PDM, zda jsou díly vyzvednuty pro zápis, kolik dnů se nacházejí v aktuálním stavu apod.

Pro zobrazení proměnných PDM stačí povolit seznam proměnných v nastavení administrace Vaší úschovny a přidat v SOLIDWORKS do zobrazení vizualizace konkrétní sloupec PDM. Pro lepší přehlednost doporučujeme pravým tlačítkem myši kliknout na jeden z barevných posuvníků a zvolit možnost Seskupit stejné (viz obr. níže).

Více informací naleznete zde.

V případě dotazů kontaktujte naši technickou podporu PDM.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.