Porovnání revizí PDF výkresů

Nástroj SOLIDWORKS Inspection slouží pro vytváření a správu kontrolních výkresů a měřících protokolu. Kromě toho, že minimalizuje čas potřebný k záznamu kontrolních měření, automatizuje tvorbu kontrolních výkresů a měřících protokolu podle odvětvových norem (AS9102, PPAP, APQP).

SOLIDWORKS Inspection umožňuje zpracovávat daty výkresů SOLIDWORKS nebo DWG/DXF. Lze ovšem jako podklad použít výkres ve formátu TIFF nebo PDF (bez textových informací), ze kterých Inspection získává data pro měření do textové podoby pomocí metody OCR.

Pro podrobnější seznámení se s produktem SOLIDWORKS Inspection můžete shlédnout naše představení toho produktu v krátké video ukázce, případně na YouTube kanálu SOLIDWORKS.

Porovnání revizí PDF výkresů

Před samotným měřením dochází často ke změnám, kdy konstruktér dodá oddělení technické kontroly novou revizi výkresu ve formátu PDF. V tom případě lze podkladový výkres v rozpracovaném projektu Inspection nejen nahradit ale současně vizuálně porovnat předchozí a novou revizi výkresů PDF, abychom měli vždy přehled, k jakým změnám v nové revizi došlo a jestli změny ovlivnily seznam měřených hodnot.

Pro porovnání nové revize PDF výkresu stačí na záložce Dokument zvolit možnost Porovnat.

Díky tomu dojde k vizuálnímu porovnání původní a nové revize PDF souboru, ve kterém jsou barevně zobrazeny nové a původní části. Uživatel má tak snadný přehled o provedených změnách. Toto porovnání lze také uložit a uchovat jako zálohu pro případ dohledání historie změn.

Černě …………… části beze změny

Červeně………… jedinečné části staré revize

Zeleně …………..jedinečné části nové revize

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.