Novinky SOLIDWORKS 2023 Service Pack 3.0

Dne 10.7.2023 vyšel pro současnou verzi SOLIDWORKS 2023 nový Service Pack 3.0, který přináší další novinky a opravy softwaru. Pojďte se na novinky podívat společně s námi a zjistěte, co vývojáři implementovali i v pozdějším Service Pack verze 2023.

Aktuální verzi SOLIDWORKS naleznete přímo na stránkách výrobce www.solidworks.com, záložka Support a následně v sekci Software Updates klikněte na odkaz Downloads. Po přihlášení k vašemu zákaznickému účtu DSx.Client je možné instalační data stáhnout.

Díly a prvky

Výkon Configuration Publisher

Výkon dialogového okna Configuration Publisher je vylepšen. Hlavní vylepšení je v oblasti přetáhnutí pole seznamu a zaškrtnutí políček z palety do panelu Úpravy.

Sestavy

Zobrazení popisů součástí a popisů konfigurací

V PropertyManageru Vložit součást / Začít sestavu v části Otevřít dokumenty je zobrazen název součásti i s jejím popisem. V PropertyManageru Nahradit v části Nahradit touto je zobrazen název součásti i s jejím popisem.

V dialogovém okně Změnit konfigurace a Konfigurační tabulka v částech Název konfigurace a Konfigurace je zobrazen název konfigurace i s jejím popisem. Chcete-li zobrazit popis součásti, přejeďte kurzorem nad záhlavím sloupce parametru.

Vylepšení v ostatních produktech rodiny SOLIDWORKS

SOLIDWORKS PDM

 • Web2 – soubory v Soukromém stavu
  • Přidáno oprávnění pro správu viditelnosti soukromého stavu dokumentů (nikdy neodevzdané) i pro webové rozhraní PDM. Dříve tyto soubory viděl pouze uživatel ´Admin´.

SOLIDWORKS Simulation

 • Statický řešič
  • Do výsledném souboru .OUT se nyní zapíše i maximální využití paměti zobrazené v dialogovém okně průběhu řešení tak, aby uživatel nemusel využití sledovat/nahrávat v průběhu řešení.

SOLIDWORKS PCB a SOLIDWORKS PCB Connector

 • Podpora
  • SOLIDWORKS PCB 2023 SP3 je poslední podporovaná verze SOLIDWORKS PCB a konektoru SOLIDWORKS PCB.

SOLIDWORKS Electrical

 • Odebrání odkazu na sestavu při duplikaci objektů
 • Když duplikujete projekt, můžete odebrat odkaz na sestavu SOLIDWORKS (na původní cestu k ní). Chcete-li odkaz odebrat, vyberte v nabídce Nástroje > Nastavení aplikace > 3Dmožnost Při duplikování projektu vyloučit propojeného zástupce sestavy SOLIDWORKS.
  • Chcete-li znovu připojit existující soubor sestavy uvnitř projektu k jiné již existující sestavě SOLIDWORKS, vyhledejte a vyberte novou sestavu SOLIDWORKS v dialogovém okně Vytváření souborů sestav.
  • Tato možnost je k dispozici pouze pro doplňkový modul SOLIDWORKS Electrical 3D.
 • Zobrazení varování při vytváření grafu
 • Při kreslení grafů se budou zobrazovat dialogová okna a varovná hlášení, která vás procesem provedou. Když kreslíte graf, zobrazí se dialogové okno průběhu s tlačítkem Zrušit. Dialogové okno průběhu informuje o krocích procesu vytváření grafu. Chcete-li příkaz ukončit bez ukončení relace SOLIDWORKS, klikněte na tlačítko Zrušit.
  • Používáte-li příkaz Vykreslit graf a jedná se o graf pro velmi složitou sestavu, zobrazí se dotaz, zda chcete pokračovat v kreslení grafu nebo zrušit operaci.
 • Vyznačit trasu pouze pro aktivní umístění
 • Hloubku procesu vyznačení trasy můžete definovat tak, že jej omezíte na aktivní umístění namísto opětovného sestavení všech tras na dílčích úrovních. Chcete-li omezit vyznačení trasy vodičů, kabelů nebo kabelových svazků na sestavu nejvyšší úrovně, postupujte takto:
  • V PropertyManageru Vyznačení trasy vodičů v části Součásti pro vyznačení trasy > Všechny součásti vyberte možnost Vyznačit trasu pouze pro aktivní umístění.V PropertyManageru Vyznačení trasy kabelů v části Kabely pro vyznačení trasy > Všechny kabely vyberte možnost Vyznačit trasu pouze pro aktivní umístění.V PropertyManageru Vyznačení trasy svazků v části Výběr svazku > Všechny svazky vyberte možnost Vyznačit trasu pouze pro aktivní umístění.
  • Tato funkce zkrátí celkovou dobu potřebnou pro návrh při práci na velkých elektrických projektech s vnořenými umístěními.

Pro bližší informace ohledně všech novinek, které přináší SOLIDOWRKS 2023 navštivte: https://help.solidworks.com/2023/czech/WhatsNew/c_wn2023_welcome.htm?rid=0

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.