Novinky DraftSight 2024 – objevte nejpokročilejší 2D CAD

Pojďte s námi prozkoumat nové funkce a vylepšení DraftSight 2024, která nabízí ještě přívětivější uživatelské rozhraní, pokročilé funkce v pracovní ploše včetně zjednodušené orientace v modelovém prostoru, podporu palet nástrojů s vynikající správou hladin a vylepšené možnosti importu a exportu.

Cílem těchto vylepšení je vám uživatelům 2D CAD zvýšit efektivitu práce a stanovit nový standard uživatelského prostředí 2D CAD. Objevte s námi budoucnost 2D CAD v softwaru DraftSight 2024.

Vyzkoušejte novinky DraftSight 2024 ještě dnes a to ZDARMA: DraftSight Trial stažení 

Stávající uživatelé si mohou stáhnout aktuální verzi ZDE.

Uživatelé síťové licence stáhnou aktuální verzi licenčního manažera po přihlášení přes účet DSx.Client ZDE.

Uživatelé verze z platformy 3DEXPERIENCE mají možnost aktualizovat DraftSight přes kompas, roli a aplikaci.

Import výkresů CATIA

Verze 2024 obsahuje podporu výkresů CATIA, která Vám umožní přehledně spolupracovat v rámci dodavatelského řetězce. Nyní máte možnost importovat výkresy CATIA přímo do DraftSight a pracovat s nimi jako s DWG soubory. Import lze provést z klasické složky nebo z cloudového řešení 3DEXPERIENCE.

Palety nástrojů

Palety jsou oblasti s kartami, které nyní poskytují rychlý přístup k často používaných příkazům a funkcím. Vlastní palety nástrojů Vám usnadní práci a zlepší uživatelský komfort při navrhování.

Paleta Správce hladin

Díky paletě Správce hladin můžete lépe ovládat všechny příkazy pro správu hladin v rámci jednotného rozhraní. Spravujte tak vaše hladiny na výkrese efektivněji bez externího dialogového okna. To znamená, že se můžete soustředit na navrhování a zároveň provádět úpravy hladin, a přitom mít výkres stále na očích. Paletu můžete ponechat jako plovoucí nebo ukotvit na straně aplikaci.

Vylepšené uživatelské rozhraní

Pomocí nového nástroje Navigátoru pohledů můžete snadno procházet standardní a izometrické pohledy. Nechte své oči více odpočívat díky vylepšeného rozhraní v tmavém režimu, které je nově nastaveno jako výchozí. K dispozici je nový pracovní prostor CAD General, který organizuje všechny standardní nástroje pro ještě hladší přechod uživatelů 2D CAD.

Propojení tabulek s externími daty Excel

Pomocí nové funkce můžete snadno vkládat soubory aplikace Excel jako tabulky a zachovat jednotnost dat v reálném čase díky obousměrné komunikaci. Vylepšete správu dat mezi soubory pomocí této pokročilé funkce.

Sloučení hladin

DraftSight 2024 přináší robustní funkci ke sloučení více hladin do jedné. Toto nové vylepšení zjednodušuje složité výkresy a umožňuje uspořádání souvisejících entit, což vede k optimalizaci výkresů.

Výběr více souborů a jejich vložení jako odkazů

Máte možnost vybrat více souborů a složek a vložit je do souborů DWG jako externí odkazy. Tento postup snižuje počet kliknutí potřebných k vložení více souborů a riziko, že soubor omylem nevložíte.

Exportovat list

S aplikací DraftSight 2024 nyní můžete rychle vytvářet nové výkresy ze stávajících souborů bez ztráty detailů. Do modelového prostoru nového výkresu můžete exportovat všechny viditelné entity aktivních listů k tisku.

Rozhraní Ribbon pro MacOS

Vyzkoušejte nové rozhraní Ribbon pro DraftSight v systému MacOS. V předchozí verzi pro Mac bylo rozhraní založeno na nabídkách s limitovanou možnosti přizpůsobení. Nyní mohou uživatelé systému MacOS využívat jednotné a optimalizované UI, které poskytuje stejný zážitek jako uživatelům verze pro Windows.

Vytvořit narovnaný snímek – nové možnosti

Tento příkaz promítne 3D objekty do zvolené roviny výkresu. Nyní můžete snadno nastavit entity popředí a skryté entity s konkrétními hladinami, což zlepšuje organizaci a umožňuje rychlé úpravy viditelnosti na základě přiřazení hladin. Dále lze nově zobrazit tečné hrany modelu.

Změna tvaru šrafování

Nyní můžete upravit obrys a sklon šrafování pomocí interaktivních úchytů v rámci jednoho kroku. Úchopy umožňují uživatelům provádět množství akcí, včetně protahování entit, vkládání vrcholů a převodu na oblouk. Vylepšení v oblasti šrafování poskytuje větší flexibilitu při úpravě obrysů bez nutnosti jejich opětovného vytvoření.

Měření geometrie

V předchozích verzích bylo nutné používat příkazy měření pro plochu, vzdálenost a úhel samostatně. Nová funkce spojuje tyto akce pod jednu, čímž zjednodušuje proces kontroly rozměrů mezi entitami.

Tyto novinky jsou dostupné pro všechny uživatele a prodávané verze DraftSight 2024. Jedinou výjimkou je funkce Propojení tabulek s externími daty, která je dostupná ve verzi Premium/Enterprise Plus/Mechanical.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.