Technický tip SOLIDWORKS – Využití obálek

Technický tip SOLIDWORKS – Využití obálek

 

Při práci v podsestavách je často potřeba využít jako referenci nějakou součást z nadřazené sestavy nebo jiných podsestav. Pokud obsahuje celková sestava velké množství součástí, může být pak práce v této celkové sestavě výrazně pomalejší, než když pracujete jen v samotné podsestavě.

Aby nebylo nutné pracovat v celkové sestavě, je možné si součásti, které potřebuji použít jako referenci, vložit do podsestavy jako obálky. K tomu slouží nástroj „Vydavatel obálek“.

Pak je možné pracovat pouze ve vybrané podsestavě a není nutné celkovou sestavu vůbec otevírat a tím výrazně urychlit práci s velkými sestavami. Součásti jsou v podsestavě vloženy jen jako obálky, tak nejsou zahrnuty do výkresu ani do kusovníku podsestavy.

Pomocí nástroje „Vydavatel obálek“ můžete výrazně urychlit práci v rozsáhlých sestavách, které obsahují množství podsestav.

V případě dotazů kontaktujte naši technickou podporu

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

Eventy

3DEXPERIENCE World 2022

3DEXPERIENCE World 2022 Uživatelé SOLIDWORKS, produktoví designéři, konstruktéři, výrobci a studenti se tu seznámí s technologiemi a trendy, které proměňují