Proč výkres neobsahuje pohledy dílu/sestavy?

Jak řešit chybějící pohledy ve Vašich výkresech SOLIDWORKS?

V případě, že se Vám z výkresu ztratily pohledy, respektive výkres obsahuje pouze prázdné pohledy, pravděpodobně došlo k situaci, kdy byl příslušný model přesunut z původního umístění do jiné složky, aniž bychom tuto informaci zanesli do souboru výkresu. V důsledku toho se výkres otevírá s prázdnými pohledy, neboť odkazovaný model není umístěn tam, kde by ho výkres očekával. Pokud by byl výkres otevřen v SOLIDWORKS v době, kdy byl model uložen do nového umístění, pak by k tomuto problému nedošlo, protože reference výkresu by byly aktualizovány.

Řešení prázdných pohledů na výkresu:

Nejprve v SOLIDWORKS zavřeme výkres, který obsahuje prázdné pohledy. Pokračujeme příkazem Soubor > Otevřít (CTRL +O). Najdeme výkres, u kterého chceme opravit reference. Pozor, výkres neotevřeme, ale zvolíme příkaz „Odkazy“. Pokračujeme dvojklikem na daný model. V zobrazeném dialogu najdeme umístění modelu a potvrdíme ve všech oknech.

Doporučení pro přesun souborů:

Pro přesun souborů doporučuje využívat nástroje SOLIDWORKS. V systému Windows pomocí pravého tlačítka myši na soubor SOLIDWORKS > SOLIDWORKS > Přesunout. V dialogovém okně vybereme, kam chceme soubory přesunout.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.