Polohování komponenty

Představíme Vám různé způsoby, jak můžeme umístit komponentu do správné polohy vzhledem k souřadnicovému systému.

Přenesení počátku z CAD prostředí

Při práci s rozsáhlými komponentami a složitými sestavami je užitečné umístit počátek souřadnicového systému do bodu, který bude sloužit jako referenční pro celý výrobní proces. Tento počátek lze definovat v CAD prostředí Designer nebo jiném CAD produktu. Pro správnou funkčnost aplikace EDGECAM s touto definovanou výchozí pozicí je důležité pečlivě zkontrolovat nastavení zarovnání.

1. Přejděte na kartu Soubor a vyberte Nastavení.

2. V okně Nastavení přejděte na záložku Tělesa a vyberte Možnosti zarovnání. V dialogovém okně zrušte zaškrtnutí políčka u možnosti Polohovat pro frézování.

3. Otevřete objemový model, ve kterém je definován počátek souřadného systému, a prověřte pozici nulového bodu.

TIP:
Umístění souřadného systému lze importovat i v sestavě (obrobek, polotovar, upínka, přípravky). Na obrázku můžete vidět umístěný souřadný systém na středu prostředního válce.

Automatické polohování pro frézování

Často se setkáváme s typem výroby, kdy umisťujeme počátek pro obrábění na opakující se místo. Tato místa mohou být definována jako body na polotovaru nebo obrobku. Pro takové umístění lze v Nastavení EDGECAM předem definovat pozici nulového bodu pro obrábění.

1. Přejděte na kartu Soubor a vyberte Nastavení.

2. V okně Nastavení přejděte na záložku Tělesa a vyberte Možnosti zarovnání. V dialogovém okně zaškrtněte políčko u Polohovat pro frézování nebo soustružení a vyberte pozici počátku v ose XY a Z.

3. Otevřete postupně více objemových modelů a zkontrolujte, zda se počátek souřadnicového systému vždy umístil do přednastaveného bodu. V našem příkladu by to měl být střed součástky na ose XY na jejím čele.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.