Použití rozsahu polotovaru u útvaru

Víte, jakým způsobem lze ovlivnit rozsah útvaru Otevřené dutiny a Čelního útvaru tak, aby nebyl využit rozměr polotovaru?

V některých případech rozsah polotovaru nemusí odpovídat zbylému materiálu k obrobení, protože je například tato část polotovaru obrobena některou z předchozích operací.

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné.

Definici při tvorbě útvaru

Při definování Otevřené dutiny nebo Čelního útvaru je ve výchozím stavu určeno, že se má využít rozsah polotovaru. V následujícím postupu se na příkladové Otevřené dutině dozvíte, kde se dá tato funkce ovlivnit:

  1. Začněte tvorbu 2.5osého útvaru – Otevřená dutina.

2. Po přepnutí na Koncový stav a výběru vhodné hloubky je zde u Otevřené dutiny dostupná volba: Použít rozsah polotovaru. Ve výchozím stavu je tato volba zaškrtnuta.

3. Na obrázku níže je vidět Otevřená dutina vytvořena s výchozím stavem a k její tvorbě je tedy využit rozsah polotovaru, který je o 5 mm odsazen od základního hraničního kvádru v každém směru(XYZ). Jelikož byla tato část již obrobena předchozími operacemi, není nutné, aby při obrábění otevřené části modelu byl tento materiál znovu obroben.

4. Při tvorbě Otevřené dutiny/Čelního útvaru tedy stačí odškrtnout volbu Použít rozsah polotovaru a rozsah Otevřené dutiny/Čelního útvaru bude odpovídat pouze vybrané ploše.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.