Nové šablony dokumentů

Existuje mnoho důvodů, proč využívat aktualizované šablony dokumentů. Používáním aktuálních šablon se vyhneme neočekávanému chování programu a můžeme plně využít všechny nové funkce a vylepšení. V rámci tohoto technického tipu SOLIDWORKS se zaměříme na to, jak zjistit, kdy byly šablony vytvořeny, a jak vytvořit nové šablony dokumentů.

Nezřídka se naší technické podpoře setkáváme s tím, že uživatelé používají šablony, které jsou zastaralé několik let. S každou novou verzí SOLIDWORKS jsou šablony dokumentů průběžně upravovány, což může způsobovat problémy s kompatibilitou. V případě problému je jedním z prvních kroků, které technik podnikne, ověření funkčnosti SOLIDWORKS na šablonách aktuální verze SOLIDWORKS.

Jak zjistit, jestli je šablona aktuální:

V SOLIDWORKS otevřeme díl, u kterého chceme zjistit stáří šablony, v tom to případě zjišťujeme stáří šablon aktuálně používaných, proto postupujeme následovně: Nový> Díl

Pravím tlačítkem myši klikneme na kteroukoli rovinu a v zobrazeném dialogu vybereme „Vlastnosti“

Zobrazí se dialog „Vlastnosti prvku“ ve kterém nalezneme informaci, kdy byla šablona vytvořena a změněna.

Optimálně nejsou šablony dokumentů starší než tři roky zpět od verze SOLIDWORKA, kterou momentálně používáte. Ověřený způsob, jak aktualizovat šablony dokumentů, je vytvoření nových šablon ve verzi SOLIDWORKS, kterou právě používáte.

Tvorba nových šablon:

Spustíme SOLIDWORKS a v menu zvolíme „Možnosti systému“

Možnostech systému zvolíme ze seznamu položku „Umístění souborů“

V sekci „Zobrazit složky pro“ vybereme v roletce možnost „Šablony dokumentů“

Nejprve odstraníme cestu k původním šablonám dokumentů

Pokračujeme přidáním nové cesty k šablonám dokumentu. Pro tento účel si vytvoříme prázdnou složku, do které budeme cestu směřovat. Pro účel technického tipu jsem vytvořil složku „Nove_sablony_dokumentu“. Najdeme umístění nově vytvořené složky a potvrdíme výběr „Vybrat složku“

Momentálně je složka prázdná. Jakmile v SOLIDWORKS vytvoříme nový dokument, vytvoří se zcela nové šablony, které si následně překopírujte a nastavte podle svých či firemních požadavků.

V případě potřeby se neváhejte obrátit na technickou podporu 3E Praha Engineering.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.