Nastavení tuhosti kontaktu

SOLIDWORKS nabízí komplexní sadu simulačních analýz. Je zde možnost vytvořit si virtuální zkušební prostředí a před zahájením výroby návrhy produktů otestovat podle mnoha kritérií. V průběhu procesu návrhu tak otestujete výrobek v široké škále parametrů, jako je trvanlivost, statická a dynamická odezva, pohybové analýzy a případně i přenosy tepla. Ověříte si vlastnosti výrobku, zlepšíte jeho kvalitu a v neposlední řadě bezpečnost při používání. V této oblasti přináší nová verze SOLIDWORKS svým uživatelům vylepšení.

U kontaktu použitého v lineární statické studii můžete určit faktor měřítka pro nastavení tuhosti.

Aplikace SOLIDWORKS Simulation používá výchozí faktor měřítka 1,0, což znamená přesné řešení lineárních statických studií s interakcemi kontaktů. Když ale zvolíte menší faktor měřítka, získáte rychleji přibližné řešení a tedy přehled o iteracích návrhu a celkovém chování modelu.

Faktor měřítka tuhosti penalizace na úrovni studie je možné nastavit v okně Vlastnosti studie. Globální nastavení se provádí v nabídce Simulace > Možnost > Výchozí možnosti > Interakce.

Poddefinovaná tělesa

V  SOLIDWORKS Simulation Professional a SOLIDWORKS Simulation Premium zahrnuje algoritmus Poddefinovaná těla u statických studií interakce kontaktů a šroubové spojky při detekování rigidních (nebo volných) stupňů volnosti součástí.

V softwaru SOLIDWORKS Simulation Standard a SOLIDWORKS Premium algoritmus Poddefinovaná těla tato vylepšení nezahrnuje, zůstal tedy oproti předchozím verzím beze změny.

PropertyManager Poddefinovaná těla otevřete takto:

Klikněte ve stromu simulační studie pravým tlačítkem na uzel Spoje a vyberte příkaz Najít poddefinovaná těla.

Vylepšený algoritmus nabízí oproti starší funkci Poddefinovaná těla následující výhody:

  • Rychlejší detekce stupňů volnosti těla díky použití singulárního rozkladu (SVD) na redukovanou matici tuhosti.
  • Zahrnutí interakcí kontaktů a šroubových spojek při analýze stupňů volnosti těl.
  • Realistická vizualizace stupňů volnosti těl v rovinách nakloněných vůči ortogonálním rovinám definovaným globálními osami X, Y a Z.
  • Vylepšené vykreslení neomezených posunutí pro celou sestavu.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.