Nastavení asociace programů

V tomto díle technických tipů pro SURFCAM se seznámíte s problematikou asociace programů. Jedná se o problematiku nastavení výchozích programů při otevírání souborů. Při poklepání myší na určitý soubor (např.txt) se nám většinou otevře program „Poznámkový blok“. V mnoha případech se soubory otevírají v jiném programu, než bychom chtěli. Může také nastat varianta, že výchozí program byl z počítače odinstalován nebo aktualizován.

Jak změnit výchozí program

Výchozí program pro otevření souboru lze změnit v průzkumníku souborů. Představme si, že potřebujeme, aby se vygenerované programy s příponou „NC“ otevíraly vždy v programu EditNC.

Otevřete průzkumníka souborů a najděte vygenerovaný NC program s příponou „NC“. Na vybraný soubor klikněte pravým tlačítkem myši a v roletovém menu vyberte „Vlastnosti“.

Ve vlastnostech dokumentu na kartě „Obecné“ vidíte, že pro prohlížení NC programů s příponou „NC“ je výchozí aplikace „Poznámkový blok“. Klikněte na tlačítko „Změnit…“.

Otevře se nové okno s výběrem programů, které jsou vhodné k otevření souborů s příponou „NC“.

Prohledejte seznam a z nabídky vyberte program EditNC. Pro potvrzení volby klikněte na tlačítko „OK“.

Pokud se program v seznamu nenachází, klikněte na odkaz „Najít jinou aplikaci v tomto počítači“ na konci seznamu programů.

Spouštěcí soubor (editnc.exe) programu EditNC poté vyhledejte pomocí průzkumníku souborů na tomto umístění:

C:\Program Files\Hexagon\SURFCAM 20xx\Apps\EditNC

Nyní je výchozí program pro otevírání souborů NC nastaven. V okně vlastností souboru ještě klikněte na tlačítko „Použít“ a zavřete okno tlačítkem „OK“.

Když se nyní pokusíte soubor s příponou „NC“ otevřít, dojde k jeho automatickému spuštění v programu EditNC.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.