Kopírování parametrů operace

Pojďme si ukázat, jakým způsobem lze kopírovat parametry z již vytvořených operací při tvorbě nové operace. Tento postup je vhodný i pro uživatele víceosých strojů, parametry operací se dají kopírovat i z jiných Nastavení součásti pro frézování (indexovaných operací).

Po využití tohoto postupu nejsou již dále operace nijak propojeny, pokud tedy uživatel změní něco v původní operaci, nijak to neovlivní tu zkopírovanou.

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné.

Postup převzetí parametrů operace

1. Začněte tvorbu nové operace, může být jakéhokoliv typu – frézovací, soustružnická. Dále se přepněte v panelu Nová operace na kartu Operace. Zde naleznete možnost Kopírovat z:… Pokud si nejste jistí, kterou operaci potřebujete zvolit, stačí označit některou z nich a v grafickém prostředí se Vám zobrazí dráhy dané operace. Pomocí této volby se zkopírují veškeré parametry kromě nástroje.

Postup převzetí parametrů nástroje

1. Přepněte se v panelu Nová operace na kartu Nástroj a zvolte Z parametru operace dle obrázku.Pomocí této volby převezmete parametry nástroje ze zvolené operace z předchozího kroku.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.