Konstantní přídavek, přídavek ke kontuře a vlastnosti profilů

Dnes si ukážeme použití přídavků a následné využití shodujících se vlastností profilu pro různé přídavky a řezné podmínky na soustružnickém profilu.

1.   Přídavek ke kontuře a konstantní přídavek

Tento typ přídavku lze definovat v cyklu Hrubování na profil a Dokončení dle profilu. V zadané konstantní vzdálenosti od geometrického profilu se vygeneruje nový profil, podle kterého se provede obrobení v cyklu.

Níže uvedená schémata ukazují rozdíl mezi použitím konstantního přídavku a přídavků ve směru X a Z, dávajících celkově větší přídavek na šikmých částech profilu.

2.   Vlastnosti soustružnického profilu

Při použití přídavku ke kontuře je možné definovat různé obráběcí podmínky pro různé prvky soustružnického profilu. Tyto prvky zahrnují samostatné přímky a oblouky, které vytvářejí profil. Pro tyto prvky můžete individuálně určit následující parametry obrábění: posuv, otáčky, přídavek a další vlastnosti.

…G01 X69. Z-130.347 F0.5
G01 Z-182.481 F0.3
G01 X70. Z-184.347 F0.3
G01 Z-205.789 F0.5
G02 X70.488 Z-206. R1.2
G01 X80.731 F0.2
G01 X83.2 Z-207.235…

a) Vytvořte dráhu nástroje Hrubování na profil nebo Dokončení dle profilu. Nezapomeňte zadat hodnotu Přídavek ke kontuře/Konstantní přídavek.

b) Otevřete vytvořenou dráhu k editaci kliknutím na ikonu Shodující se vlastnosti . Otevře se tabulka, ve které je soustružnický profil rozdělen na jednotlivé části. K jednotlivým částem profilu můžete zadat vlastnosti obrábění.

c) Upravte vlastnosti u potřebného profilu a potvrďte.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.