Import modelu z CAD včetně barev

V tomto díle technických tipů pro Surfcam si ukážeme import modelu dílu s obarvenými plochami. Konkrétně se zaměříme na import modelu ve formátu *.STEP při jehož importu se nabízí několik variant finálního zobrazení na pracovní ploše.

Upozornění: Model použitý v tomto technickém tipu je uložený ve formátu STEP verze AP214. Pokud by byl použit formát STEP ve verzi AP203 nedošlo by k rozpoznání barevných ploch předdefinovaných v CAD systému. Verze AP203 se považuje za základní verzi formátu STEP, která nepodporuje barevné plochy a hladiny. 

                   Model ve formátu STEP přemístíme na pracovní plochu např. pomocí novější funkce „přetáhni a pusť“. Jakmile provedeme toto nahrání souboru, objeví se dialogové okno Import CAD různými možnostmi nastavení.

               Jak můžete vidět, tak nastavení importu modelu je opravdu široké, od nastavení importu modelu/sestavy, až po novinku v podobě automatické opravy nahrávaného modelu. Právě zde se také nachází nastavení barvy, které obsahuje tři možná nastavení barev importovaného modelu.

                 První nastavení „Z modelu“ při importu zachová barvy ploch definované v systému CAD. Barva drátové geometrie je vždy automaticky nastavena na odstín šedé barvy.

                Při nastavení „Vybrat barvy“ je možné dodatečně definovat barevné zobrazení ploch i drátového modelu. 

Poslední možností je nastavení „AutoVýběr“, která vybere vhodnou barvu automaticky. 

                Pokud je do pracovního prostředí nahrávána sestava dílů, dojde k rozdílnému barevnému rozlišení u každého modelu, a to jak z hlediska ploch, tak i drátového modelu. 

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.