Import modelu z CAD včetně barev

V některých případech uživatel vyžaduje import modelu s různě barevnými plochami, které mohou představovat různé interní technologické informace, např. tolerance, drsnost povrchu, technologické přídavky atd.

V tomto díle technických tipů pro EDGECAM si ukážeme, jak importovat model dílu s plochami obarvenými v CAD systému a také, jak toto obarvení ploch potlačit.

Pro zajištění kompatibility při nahrávání modelu s barvami je doporučeno nahrávat modely dílů ve formátech Parasolid (*.x_t), STEP verze AP214 (*.step, *.stp), Creo/ProEngineer (*.prt) aj. Při importu takového modelu do prostředí EDGECAM je standardně zapnuta funkce rozpoznání barevných ploch, takže modely jsou již při nahrání zobrazeny s předdefinovanými barvami ploch z CAD systému. 

Samozřejmě je možné automatické rozpoznání barevných ploch potlačit, takže při nahrávání bude model jednobarevný. Toto nastavení je možné aktivovat přes Soubor Nastavení záložka Tělesa ► Možnosti barev ► Upravit… ► příkaz Ignorovat barvu těla modelu.

Pokud je funkce Ignorovat barvu těla modelu aktivní, tak jsou rozdílné barvy na modelu potlačeny a vše je nahrazeno jednotným odstínem šedé barvy. 

Kdykoliv během práce je možné tuto funkci vypnout a model s barvami tak uvést do původního stavu.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.