Technický tip EDGECAM – SURFCAM EVO – CADlink

Technický tip EDGECAM – SURFCAM EVO- Urychlení výpočtu drah

EDGECAM – SURFCAM EVO CADlink je doplňkový modul pro přímé propojení programů SolidWorks a EDGECAM – SURFCAM EVO. Slouží k přenosu vlastností modelu, které byly definovány v průběhu modelování dílu z CAD do CAM prostředí. Jedná se především o přenos typů děr a také o vytvořené konstrukční a pracovní roviny.

Vzhledem k tomu, že se jedná o doplňkový modul v programu SolidWorks, je nutné ho nejprve aktivovat přes Možnosti ► Doplňkové moduly.

technický tip – surfcam cadlink

V programu SolidWorks vytvořte libovolný objemový model (např. přírubu) se závitovými dírami vytvořenými přes příkaz Průvodce dírami (viz obrázek). V tomto případě byly vytvořeny závitové díry M16. Jako další vytvořte nový souřadný systém kdekoliv na modelu. V tomto případě byl vytvořen souřadný systém Pocatek_2, který byl umístěn na horní plochu modelu do středové díry příruby (viz obrázek).

technický tip – surfcam cadlink

Nyní přejdeme k přenosu modelu, i jeho vlastností do EDGECAM – SURFCAM EVO. V programu SolidWorks přejděte na záložku EDGECAM – SURFCAM EVO a klikněte na příkaz EDGECAM – SURFCAM EVO.

technický tip – surfcam cadlink

Po chvíli se otevře nejnovější instalovaná verze programu EDGECAM – SURFCAM EVO s dílem příruby. Všimněte si, že ve složce, kde byl uložen model *.SLDPRT, přibyl textový dokument *.xml se stejným názvem. Tento dokument obsahuje všechny doplňkové informace o modelu v podobě závitových děr a vytvořených konstrukčních/pracovních rovin.

technický tip – surfcam cadlink

Na dílu nechte rozpoznat útvary děr a v možnostech vrtání zaškrtněte možnost Informace o CAD propojení. Díky tomu budou všechna data ze souboru *.xml nahrána do rozpoznaných útvarů.

technický tip – surfcam cadlink

Nyní klikněte na útvar Průchozí díra se závitem a v dialogovém okně přejděte na záložku Závit. Všimněte si, že všechny důležité parametry závitu byly přiřazeny k útvaru přesně tak, jak byly definovány v programu SolidWorks.

technický tip – surfcam cadlink

Spolu s údaji o útvarech byla převedena také konstrukční/pracovní rovina Pohled_2, kterou je možné vybírat v rozbalovacím menu spolu s ostatními počátky.

technický tip – surfcam cadlink
Sleva až 35 % na DraftSight 2D a 3D CAD

Zefektivněte své navrhování

Sloučení DraftSight Standard a Professional Vám poskytne efektivnější možnosti navrhování.

V případě dotazů kontaktujte naši technickou podporu

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

Eventy

3DEXPERIENCE World 2022

3DEXPERIENCE World 2022 Uživatelé SOLIDWORKS, produktoví designéři, konstruktéři, výrobci a studenti se tu seznámí s technologiemi a trendy, které proměňují