Technický tip CAMWorks – Kopírování parametrů operace

cw-tipy

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné.

V následujícím tipu bude popsáno, jakým způsobem lze kopírovat parametry z již vytvořených operací při tvorbě nové operace. Tento postup je vhodný i pro uživatele víceosých strojů, parametry operací se dají kopírovat i z jiných Nastavení součásti pro frézování(indexovaných operací).

Po využití tohoto postupu nejsou již dále operace nijak propojeny, pokud tedy uživatel změní něco v původní operaci, nijak to neovlivní tu zkopírovanou.

Postup převzetí parametrů operace

  1. Začněte tvorbu nové operace, může být jakéhokoliv typu – frézovací, soustružnická. Dále se přepněte v panelu Nová operace na kartu Operace. Zde naleznete možnost Kopírovat z:… Pokud si nejste jistí, kterou operaci potřebujete zvolit, stačí označit některou z nich a v grafickém prostředí se Vám zobrazí dráhy dané operace. Pomocí této volby se zkopírují veškeré parametry kromě nástroje.
kopírování parametrů operace

Postup převzetí parametrů nástroje

  1. Přepněte se v panelu Nová operace na kartu Nástroj a zvolte Z parametru operace dle obrázku.Pomocí této volby převezmete parametry nástroje ze zvolené operace z předchozího kroku.
kopírování parametrů operace

V případě dotazů kontaktujte naši technickou podporu

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

Eventy

3DEXPERIENCE World 2022

3DEXPERIENCE World 2022 Uživatelé SOLIDWORKS, produktoví designéři, konstruktéři, výrobci a studenti se tu seznámí s technologiemi a trendy, které proměňují