Upozornění pro uživatele platformy 3DEXPERIENCE

3DEXPERIENCE® - LaunchTech

Technické upozornění

Upozornění pro uživatele platformy 3DEXPERIENCE.
Nová verze prostředí Java Runtime Environment (JRE) od AdoptOpenJDK způsobuje selhání instalace.

Při první instalaci aplikací 3DEXPERIENCE Open Apps a 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS nebo nativních aplikací 3DEXPERIENCE DraftSight se vám může zobrazit tento dialog ‚Java Runtime Environment‚ (JRE).

Tento dialog vás informuje, že systém nezjistil požadovaný předpoklad JRE a že pro pokračování musíte nainstalovat JRE od společnosti Oracle nebo AdoptOpenJDK.

Jedná se o problém verze 11.0.12.7 JRE od AdoptOpenJDK, která vyšla 3. srpna 2021. Tato verze má nový název „IBM Semeru Runtime Open Edition“. Kvůli této změně nedokáže instalátor platformy verzi JRE detekovat a nadále zobrazuje dialogové okno ‚Java Runtime Environment‘, kvůli kterému nemůžete pokračovat v instalaci. Vývoj 3DEXPERIENCE platform aktivně pracuje na řešení tohoto problému.

Pro vyřešení tohoto problému stáhněte a nainstalujte prosím verzi 11.0.11.9 od AdoptOpenJDK JRE.

Postupujte podle následujících kroků

POZNÁMKA

  • Tento problém se týká pouze nových instalací.
  • Pokud již máte nainstalované aplikace platformy 3DEXPERIENCE s JRE (od AdoptOpenJDK) ve verzi 11.0.11.9 (nebo starší), nemusíte provádět žádnou akci.

Podrobnější informace (včetně aktuálních řešení) naleznete zde.

Sdílet tento příspěvek

Další příspěvky

3E Tipy a Triky

Zobrazení upínače

Tento postup je shodný pro produkty SOLIDWORKS CAM i CAMWorks. Některé prvky uživatelského prostředí však mohou být nepatrně rozdílné.

Webináře

Workshop SOLIDWORKS 13.10.2022

Zúčastněte se našeho workshopu zaměřeného na nejnovější funkcionality a vlastnosti systému SOLIDWORKS a načerpejte tak další inspiraci pro své projekty!