Novinky v SOLIDWORKS 2024

Pokud se zajímáte o vylepšení, která přináší nadcházející verze SOLIDWORKS 2024, máme pro Vás připravenou ochutnávku “TOP TEN” novinek, které tato nová verze nabídne. Zde jsou vybrané novinky a vylepšení, díky kterým budete schopni pracovat ještě RYCHLEJI A EFEKTIVNĚJI.
Výkon

Při skicování se shodné vazby řeší efektivněji, což zlepšuje výkon, zejména při použití 3D skic. Zvýšení výkonu se také dotklo importu sestav z formátů STEP, IGES a IFC. Můžete se tedy těšit na rychlejší otevírání sestav až o 30%. Nově přidaná funkce Obrysové hrany pomocí hardwarového urychlení, napomáhá lepšímu zobrazení hran a umožňuje využít výkon GPU pro jejich rychlejší a přesnější zobrazení.

Skicování

Pokud při svém návrhu využíváte bloky, jistě Vás potěší nové možnosti pro práci s nimi. Bloky můžete nově zobrazit nebo skrýt, snadno můžete zjistit, zda je blok podurčený, přeurčený nebo plně určený, a to pomocí symbolů ve stromu FeatureManager. Pro usnadnění práce na vašem návrhu využijte vylepšení, které umožňuje zobrazit náhled kót skici a rychle je upravovat.

Díly a prvky

Velkou novinkou je možnost vytvořit vícetělový díl ze sestavy jedním nástrojem. Takto vytvořený vícetělový díl je stále propojen s nadřazenou sestavou a obsahuje všechny prvky, které na vícetělovém dílu vytvoříte. Všechna těla vícetělového dílu zdědí názvy dílů a sestavy. Nově je v softwaru k nástroji Odebrání rotací přidaná možnost, která umožní zvolit, kterou stranu chcete odebrat. Příjemné vylepšení se také dočkal průvodce dírami, kde můžete využít body z již existující 2D skici pro určení polohy děr i drážek.

Plechové díly

Pomocí nástroje Nastřižení můžete vytvářet švy v dutých nebo tenkostěnných válcových tělech, což výrazně zjednodušuje jejich převedení na plechový díl. Nástroj Razítko je velmi zajímavou novinkou, která výrazně usnadňuje práci s plechovými díly. Umožní použít skicu k vytvoření tvarovacích nástrojů, jedná se tak o rychlejší způsob s větší flexibilitou při experimentování s různými návrhy.

Konstrukční systém a svařence

Prostředí konstrukčních systémů nabízí lepší využitelnost v grafické ploše a PropertyManageru. Pokud jste při návrhu konstrukcí používali příkaz řízení rohů, jistě oceníte možnost vymazat všechna nastavení řízení rohů jedním tlačítkem. Automatické seskupení podobných rohů a jejich následné zpracování zase ulehčí práci všem, kteří tvoří velké svařované konstrukce.

Sestavy

Díky novému vylepšení zvládne SOLIDWORKS automaticky opravit nejen některé chybějící reference vazeb, ale i chybějící odkazy v lineárních a kruhových polích. Pokud pracujete s velkými sestavami, jistě uvítáte možnost nastavit pravidla pro zjednodušení pomocí nástroje Defeature. Toto vylepšení umožní například vytvořit pravidlo pro zjednodušení závitu šroubů na válec. Vytvořená pravidla můžete uložit a použít, kdykoli budete potřebovat.

Detailování a výkres

S novou verzí SOLIDWORKS přichází vylepšení pro tvorbu výkresů. Nově máte možnost nastavit výkresy v režimu detailování jako ve výchozím režimu. Přehlednější výkres zajistí nastavení, které umožní přizpůsobit řetězové kóty tak, aby se chovali co nejlépe v omezeném prostoru a zároveň zůstali kolineární. K tomu účelu přibyla dvě nová nastavení. Jedno umožní automatický odsun textu v omezeném prostoru a druhé nahrazení šipek body nebo šikmými tahy.

Vizualizace

SOLIDWORKS Visualize 2024 využívá formát Enterprise PBR Shading (DSPBR) od společnosti Dassault Systèmes k detailní replikaci realistického vzhledu kovových, skleněných, plastových a dalších povrchů. Formát DSPBR je materiálový vzhled pro fyzické vykreslování, který nabízí efekty jako je vyzařování, bezbarvý lak, kovové vločky nebo lesk.

PDM

Vylepšení ve službě SOLIDWORKS PDM Web2 umožňuje stáhnout konkrétní verzi souboru a jeho odkazy. Uživatelé PDM tak mají možnost stáhnout přes webový přístup nejen poslední verzi dat, ale i jakoukoliv starší verzi. SOLIDWORKS PDM 2024 nabízí lepší výkon operací se soubory. Uživatelé získají kratší dobu odezvy při provádění běžných operací, jako je přidávání souborů, přihlašování, změna stavu a používání stromu kopírování. Mezi další vylepšení PDM patří možnost, kdy sada sloupců v dialogovém okně přechodu může obsahovala sloupec pro vyzvednutí. Uživatelé PDM tak mohou v jednom kroku změnit stav a současně data vyzvednout pro editaci.

Simulace

Výsledky studií se vzdálenými posuny nebo vzdálenými rotacemi použitými na velké plochy s Distribuovaným připojením jsou nyní přesnější a doba řešení těchto studií s řešičem Intel Direct Sparse je výrazně kratší. V předchozích verzích platilo, že při velkém počtu uzlů vazby, se na distribuovaném omezení vazby podílela pouze podmnožina uzlů vazby. V softwaru SOLIDWORKS Simulation 2024 zahrnují distribuovaná omezení vazby pro vzdálené posuny nebo vzdálené rotace všechny spojovací uzly.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.