Novinky platformy 3DEXPERIENCE R2023x FD01

Platforma 3DEXPERIENCE umožňuje (nejen) uživatelům SOLIDWORKS využít možnosti správy dat v cloudu. Nejnovější aktualizace 3DEXPERIENCE 2023 FD01 vyšla 20. listopadu 2022 a přináší celou řadu novinek.

Zde je 7 nejlepších novinek.

1.  Zpětná vazba ve stromu historie (Feature Manageru)

Pokud není prvek nebo vazba sestavy aktuální z důvodu změn, které vyžadují aktualizaci geometrie modelu, ve Správci návrhů se nyní zobrazí modrá ikona (jako tlačítko Vyřešit na standardním panelu nástrojů). Nenechte si ujít žádnou změnu a zajistěte, aby byl váš návrh aktuální díky nové zpětné vazbě Design Manager.

2.  Přepracovaná nabídka vlastností

V aktualizovaném panelu můžete nyní prohlížet a upravovat vlastnosti a současně vytvářet komentáře, které lze sdílet přímo s ostatními uživateli. Uživatele, se kterými chcete sdílet komentáře, lze snadno přidávat tak, aby vždy dostali oznámení o vytvořeném komentáři.

3. Podpora rovnic pro vytváření závitů

Nyní lze přidávat rovnice při vytváření závitů. Můžete například definovat parametr a použít jakékoli parametry ve svých skicách k řízení geometrie prvku závitu. Pokud následně změníte délku prvku, automaticky se aktualizuje závit na základě rovnice, kterou zadáte. Tato schopnost Vám umožňuje připravit se na budoucí změny návrhu a provádět změny mnohem rychleji.

4.  Hladký a rychlý výkon přidávání dílů „Drag&Drop“

Zvyšte produktivitu při vytváření svých sestav pomocí vylepšeného možnosti vkládání dílů do sestavy. Při přetahování sestav z grafické plochy i ze Správce designu si všimnete plynulejších pracovních postupů.

5.  Nové možnosti nastavení nástroj Spojení profilů

Příkaz Spojení profilů má nyní novou možnost ovládání směru koncové plochy nazvanou „Stěny kolmo k bočním plochám“. Tato možnost Vám pomůže s přesností a eliminuje potřebu dodatečného ořezávání při zarovnávání pospojované geometrie do rovnoběžné roviny.

6.  Automatické nastavení perspektivního pohledu

Režim perspektivy je nyní automaticky vypnut, pokud je aktivní režim pro skicování, což Vám usnadní následný výběr. Vizualizujte svůj návrh s realistickou perspektivou a zvyšte produktivitu náčrtu v paralelním zobrazení pro snadnější výběr.

7.  Nový příkaz pro plechy – okrajový lem

Pro tvorbu plechový dílů je nyní k dispozici nový příkaz okrajový lem, který vám umožní snadno vytvořit na libovolných hraných více lemů zaráz definované jedinou skicou. Příkaz automaticky zkosí a vytvoří správnou geometrii rohu pro všechny lemy. Lze také přidat kontrolu mezery.x;

Více informací o novinkách naleznete ve veřejné komunitě 3DEXPERIENCE platform user’s community

Pro přístup do veřejných komunit platformy je nutné přihlášení skrze zdarma vytvořený účet 3DEXPERIENCE ID (bližší informace v aktualitě Uživatelské fórum SOLIDWORKS na platformě).

Pro bližší informace ohledně novinek aplikací založených na modelování v internetovém prohlížeči sledujte:

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.