Vylepšení narovnané trasy

S rozšiřujícími se možnostmi zpracování komplexních projektů bylo do SOLIDWORKS zapracováno i několik návazných profesních oblastí. Jedna z nich je projektování elektrických zapojení a případně i celých elektro systémů.

Tato činnost velmi úzce souvisí s vlastním strojním zařízením – umístění pohonů, rozváděčů, napájení a v neposlední řadě jejich propojení kabeláží. Toto je obsahem každého SOLIDWORKS verze Premium; případně každé verze s doplňkovým modulem Routing.

Tato verze SOLIDWORKS přináší uživatelům usnadnění i v této oblasti.

Vylepšení narovnané trasy

Správce vlastností Narovnané trasy umožňuje spravovat vytvoření narovnané trasy ze sestavy trasy.

  • Nástroj pro spuštění Správce vlastností Narovnané trasy je v nabídce SOLIDWORKS Electrical.
  • V části Výběr segmentů horizontální trasy můžete vybrat několik segmentů nepřetržité trasy, které se mají v konfiguraci narovnání objevovat jako vodorovné.
  • Možnost Vytvořit narovnání pouze s čarami umožňuje převést splajny na čáry.
  • Správce vlastností Narovnat trasu automaticky rozpozná připojené segmenty, když vyberete první úsek skici a zobrazí je ve vybraném dialogovém okně.
  • Vyberte možnost Součásti k zachování 3D orientace se smyčkami, aby smyčky se spojkami udržovaly svoji 3D orientaci, ať je umístíte kamkoli.

Když je otevřený správce vlastností Upravit narovnanou trasu, klepněte levým tlačítkem na úsek trasy v grafické ploše, abyste získali přístup k nástrojům pro úpravy.

Výměna spojky v sestavě trasování

Když v sestavě trasování v seznamu Od-Do nahradíte spojku, můžete zachovat původní připojení i elektrická data.

V PropertyManageru Importovat elektrická data vyberte možnost Nahradit součást a v seznamu Od-Do nahraďte stávající spojku novou. Pokud nová spojka nemá stejná připojení, vyberte možnost Odstranit existující segment a vytvořit nové vodicí čáry.

Výběrem možnosti Aktualizovat data přidáte nová data nebo změníte data stávající součásti bez resetování nezměněných součástí.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.