Grafické karty a ovladače pro SOLIDWORKS

sw-tipy

Při práci v SOLIDWORKS bývá častým problémem se stabilitou a výkonem právě grafická karta a nastavení jejího ovladače. Pro zlepšení výkonu při práci v SOLIDWORKS doporučujeme používat pouze certifikované grafické karty, instalovat ovladače podporované pro Vámi používanou verzi SOLIDWORKS dle konfigurace Vaší pracovní stanice.

Grafické karty a ovladače pro SOLIDWORKS

Doporučujeme projít následujících 5 kroků, abyste prověřili, zda máte vše správně nainstalováno a nastaveno tak, abyste využívali výkon Vaší stanice na maximum:

1. Překontrolujte, jakou využíváte grafickou kartu a zda je podporována pro SOLIDWORKS
2. Zkontrolujte aktuálně nainstalovaný ovladač grafické karty 
3. Aktualizujte ovladač grafické karty 
4. Upravte nastavení ovládacího panelu
5. Zapněte/vypněte možnost „Vylepšený grafický výkon“
1. Překontrolujte, jakou využíváte grafickou kartu a zda je podporována pro SOLIDWORKS

Jakou používáte grafickou kartu, můžete zjistit pomocí programu SOLIDWORKS Rx (a jeho Diagnostiky) případně ve Správci zařízení (Win + X). Doporučujeme využívat pouze podporované/certifikované profesionální grafické karty NVIDIA Quadro (nikoliv herní Geforce) nebo AMD. Podrobnější informace o podporovaných grafických kartách naleznete na webu www.solidworks.com/support/hardware-certification.

2. Zkontrolujte aktuálně nainstalovaný ovladač grafické karty 

Jakou verzi ovladače grafické karty máte aktuálně instalovanou na Vašem PC, můžete zjistit přes SOLIDWORKS Rx (pomocí Diagnostiky) nebo ve vlastnostech grafické karty ve Správci zařízení. Jedná se o číslo před poslední tečkou a dvoučíslím za ní (např. R450 – viz příklad v obr. níže).

3. Aktualizujte ovladač grafické karty 

Zkontrolujte na stránkách www.solidworks.com/support/hardware-certification

jaká je certifikovaná verze ovladače grafické karty pro Váš počítač a Vámi používanou verzi SOLIDWORKS. Pokud na těchto stránkách nenajdete Vaší grafickou kartu / PC, jedná se o již necertifikovanou/nepodporovanou grafickou kartu. V tomto případě ze stránek výrobce stáhněte aktuální platný ovladač nejvyšší větve.                                                              

Na webu výrobce Vaší grafické karty (NVIDIA /AMD) stáhněte příslušnou certifikovanou verzi ovladače a nainstalujte ji. Pro vyhledávání ovladače karet NVIDIA doporučujeme použít stránky www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us, na kterých lze najít všechny verze ovladače.

Certifikované grafické karty a ovladače pro SOLIDWORKS
Přehled grafických karet NVIDIA
Ovladače grafických karet – NVIDIA 
Ovladače grafických karet – AMD
POZOR
Doporučujeme pro instalaci využít možnosti Vlastní (Pokročilé) instalace, která v dalším kroku umožňuje zvolit Provedení čisté instalace. Poté restartujte počítač.

Pro grafickou kartu AMD je postup a instalace obdobná.

4. Upravte nastavení ovládacího panelu

Pro správu 3D nastavení ovládacího panelu Vaší karty doporučujeme nastavit Globální předvolbu na „3D App – Default Global Settings“ nebo „Dassault Systemes – V5 / 3DExperience“. Toto nastavení naleznete v menu RMB na ploše Win → Ovládací panel NVIDIA → Spravovat 3D nastavení.

5. Zapněte/vypněte možnost „Vylepšený grafický výkon

Pokud Vaše grafická karta nebo její ovladač není certifikován/podporován pro Vámi používanou verzi SOLIDWORKS nebo Vaše PC, doporučujeme v nastavení SOLIDWORKS vyzkoušet vypnout volbu Vylepšený grafický výkon (vyžaduje restart aplikace).


SOLIDWORKS Visualize

SOLIDWORKS Visualize

Pro program SOLIDWORKS Visualize 2018 SP3.0 (nebo novější) doporučujeme využít grafické karty, které podporují funkci Denoiser (Odstraňovač šumu), díky níž lze 10x snížit počet průběhů při zachování stejné kvality výstupů a tím 10x zvýšit rychlost vytváření renderů (viz S-074948).

SOLIDWORKS Visualize - Introducing AI Denoiser

Pro využití funkce Denoiser (Odstraňovač šumu) je nutné, aby grafická karta splňovala následující požadavky:

NVIDIA Quadro® / NVIDIA GeForce® / Tesla™ architektury Maxwell™ nebo novější.*
• Výpočetní schopnost (Compute Capability) 5.0 nebo vyšší.
• Ovladač s podporou pro CUDA® 11.0 nebo vyšší.
• Alespoň 4 GB VRAM.
• Doporučujeme NVIDIA ovladač verze 451.48 nebo vyšší.

*) V případě používání Visualize a současně i programu SOLIDWORKS na stejném PC doporučujeme využívat výhradně podporované/certifikované profesionální grafické karty (Quadro) nikoliv herní (GeForce).

Certifikované grafické karty a ovladače pro SOLIDWORKS
Výsledky srovnávacího testu SOLIDWORKS Visualize
Přehled grafických karet NVIDIA
Ovladače grafických karet NVIDIA

 

Technický tip – SOLIDWORKS – graficke karty – ke stažení v PDF

V případě dotazů kontaktujte naši technickou podporu

Sdílet tento příspěvek

Další příspěvky

3E Tipy a Triky

Tvorba vlastního pohledu

V SOLIDWORKS máme možnost vytvořit vlastní pohledy na součást v 3D. Tyto pohledy můžeme následně využít při tvorbě výkresové dokumentace.

3E Tipy a Triky

Zbytkové obrábění z STL modelu

V tomto díle technických tipů pro SURFCAM si předvedeme způsob, jak zbytkově obrobit oblasti, které nebyly odebrány během prvního obrábění dílu. SURFCAM umožňuje provádět zbytkové (rozdílové) obrábění na základě STL modelu a již obráběného dílu. STL model může být dodán od zákazníka nebo uložen ve verifikaci.

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.