Jak vybrat překrývající se entity v DraftSight?

V tomto vydání tipů pro DraftSight se zaměříme na časté dotazy uživatelů k výběru entit, které se překrývají. Podíváme se na možnosti jejich výběru a nástroj, který nám výběr velmi usnadňuje.

Měli jste někdy potíže s výběrem správné entity, pokud se více entit a objektů nachází nad sebou nebo v těsné blízkosti? Většinu uživatelů tato situaci frustruje, a proto jsme rádi, že vám můžeme nabídnout řešení v podobě funkce Cyklický výběr.

Cyklický výběr se nachází jako nový přepínač na stavovém řádku. Nachází se mezi položkami Rychlý vstup a Dynamický souřadný systém. Pokud je ikona podbarvena, je funkce zapnuta. Můžete ji také rychle vypínat a zapínat pomocí klávesové zkratky Ctrl+W.

Pokud je funkce povolena, zobrazí se malý symbol tří překrývajících se rámečků u kurzoru myši při najíždění na skupinu entit nebo entit, které jsou velmi blízko u sebe. Konstruktér tak má k dispozici informaci o více entitách/objektech ještě před samotným kliknutím v pracovní ploše.

Při kliknutí na entity se dříve stalo, že DraftSight automaticky vybral entitu nebo objekt, který byl v popředí a nebylo snadné se dostat k entitě, kterou chtěl uživatel skutečně vybrat. Nyní se zobrazí malé výběrové okno obsahující jednotlivé entity a můžete tak jednoduše vybrat požadovanou entitu nebo objekt. Už nikdy se tak nespletete s výběrem požadované entity!

Když najedete kurzorem myši na jednotlivé entity v seznamu, přidružený objekt se zvýrazní, jako by byl vybrán. Jakmile najdete zamýšlenou entitu, klikněte na ni ve výběrovém okně a stane se tak aktuálním výběrem ve vašem výkresu.

Shrnutí:

Vaše výkresy mohou být velmi náročné a nechcete ztrácet čas něčím tak jednoduchým, jako je výběr entit. Funkce Cyklického výběru vám pomůže převzít kontrolu nad výběry a udržet tak maximální efektivitu při práci.

Funkce Cyklický výběr je dostupná od verze 2023 pro všechny typy licencí DraftSight.

V případě potřeby se neváhejte obrátit na technickou podporu 3E Praha Engineering.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.