SOUTĚŽ V CAD KRESLENÍ A MODELOVÁNÍ

soutez-v-cad-kresleni-a-modelovani

Letošní již 18. ročník tradiční soutěže v CAD kreslení a modelování se konal 21. března na Střední průmyslové škole, střední odborné škole a středním odborném učilišti v Hradci Králové, Hradební 1029. Kromě tradičních kategorií 2D kreslení a 3D modelování jsme letos poprvé zařadili i samostatnou kategorii programu SketchUp, protože se jedná o jeden z celosvětově nejrozšířenějších CAD programů a jeho uplatnění je spíše ve stavebních a nestrojařských školách.

K soutěžním zadáním a počítačům nakonec usedlo 18 soutěžících v kategorii 2D, 50 soutěžících v kategorii 3D a prvních 6 účastníků v nové kategorii Sketchup. Celkem na soutěž přijeli zástupci z 22 středních škol České republiky.  

Soutěžní laťku letos účastníci nasadili opravdu vysokou, protože poprvé v historii této soutěže rozhodoval o prvních místech v kategorii 2D čas odevzdané práce. Vítězné práce všech tří studentů byly ohodnoceny maximálním počtem bodů. A čas rozhodoval i v kategorii 3D, jak mezi jednotlivci na druhém a třetím místě, tak i v celkovém hodnocení škol této kategorie, kde o prvním místě školy z Rychnova nad Kněžnou rozhodlo 12 minut, o které byla odevzdána jedna z prací dříve než ostatní.

Výsledky jednotlivých kategorií:

1.místo v kategorii 2D kreslení vyhrál Martin Janiš se SPŠ strojnické v Olomouci v jednotlivcích a VSŠ a VOŠ MO v Moravské Třebové v hodnocení škol

1.místo v kategorii 3D modelování vyhrál Vladislav Dzjamko ze SPŠ Brno v jednotlivcích a VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou v hodnocení škol

1.místo v kategorii SketchUp vyhrál Vojtěch ze SPŠ stavební Mělník.

Děkujeme všem soutěžícím za účast a předvedené výkony a těšíme na další ročník přístí rok.

Kompletní výsledky ze soutěže naleznete zde.

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

3E Tipy a Triky

Rychlý přístup k editaci dráhy

V tomto díle technických tipů pro Surfcam si ukážeme, jakým způsobem lze nyní rychle a jednoduše upravit parametry dráhy nástroje.

3E Tipy a Triky

Značky geometrické tolerance

Rozměry a kóty ve výkresech bez zvláštních požadavků na výrobu se řídí dílenskými tolerancemi. Pokud potřebujete některé výrobky opracovat přesněji nebo podle konkrétních pravidel, SOLIDWORKS vám umožňuje tato pravidla – tolerance – připravit přímo v prostředí konstrukčních modelů nebo později ve výkresech.