SOUTĚŽ V CAD KRESLENÍ A MODELOVÁNÍ

Letošní již 18. ročník tradiční soutěže v CAD kreslení a modelování se konal 21. března na Střední průmyslové škole, střední odborné škole a středním odborném učilišti v Hradci Králové, Hradební 1029. Kromě tradičních kategorií 2D kreslení a 3D modelování jsme letos poprvé zařadili i samostatnou kategorii programu SketchUp, protože se jedná o jeden z celosvětově nejrozšířenějších CAD programů a jeho uplatnění je spíše ve stavebních a nestrojařských školách.

K soutěžním zadáním a počítačům nakonec usedlo 18 soutěžících v kategorii 2D, 50 soutěžících v kategorii 3D a prvních 6 účastníků v nové kategorii Sketchup. Celkem na soutěž přijeli zástupci z 22 středních škol České republiky.  

Soutěžní laťku letos účastníci nasadili opravdu vysokou, protože poprvé v historii této soutěže rozhodoval o prvních místech v kategorii 2D čas odevzdané práce. Vítězné práce všech tří studentů byly ohodnoceny maximálním počtem bodů. A čas rozhodoval i v kategorii 3D, jak mezi jednotlivci na druhém a třetím místě, tak i v celkovém hodnocení škol této kategorie, kde o prvním místě školy z Rychnova nad Kněžnou rozhodlo 12 minut, o které byla odevzdána jedna z prací dříve než ostatní.

Výsledky jednotlivých kategorií:

1.místo v kategorii 2D kreslení vyhrál Martin Janiš se SPŠ strojnické v Olomouci v jednotlivcích a VSŠ a VOŠ MO v Moravské Třebové v hodnocení škol

1.místo v kategorii 3D modelování vyhrál Vladislav Dzjamko ze SPŠ Brno v jednotlivcích a VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou v hodnocení škol

1.místo v kategorii SketchUp vyhrál Vojtěch ze SPŠ stavební Mělník.

Děkujeme všem soutěžícím za účast a předvedené výkony a těšíme na další ročník přístí rok.

Kompletní výsledky ze soutěže naleznete zde.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.