Objevte nové funkce a možnosti platformy 3DEXPERIENCE v aktualizaci R2024x FD02

Minulý víkend 27. – 28. dubna proběhla aktualizace platformy 3DEXPERIENCE R2024x FD02, která přináší celou řadu novinek. Platforma 3DEXPERIENCE umožňuje uživatelům SOLIDWORKS využít možnosti správy dat v cloudu a celou řadu dalších nástrojů. Zde je přehled 12 nejzajímavějších novinek.

Obsah článku


Textové pole nástěnky

Nyní lze pohodlně vkládat a upravovat textové pole nástěnky. Nově lze upravovat ohraničení buněk, výšky řádků anebo zadávat menší velikosti písma. Lze také vložit libovolný obrázek či odkaz. Jedná se o jedno z mnoha vylepšení, které vzniklo na základě požadavků uživatelů.

Pohodlnější přístup k datům

Ikona Obsah v horní liště platformy nyní nabízí přístup nejen k datům aplikace 3DDrive, ale také nově do 3DSpace. Díky tomu lze snadněji přetahovat soubory mezi aplikacemi a získat rychlý přístup k datům.

Upozornění na starší verzi místního souboru

Při práci na svém návrhu můžete dostávat oznámení o všech změnách provedených ostatními uživateli, kteří mají přístup ke stejným datům na platformě 3DEXPERIENCE. Tato upozornění pomáhají zajistit, že vždy pracujete s nejnovější verzí svých souborů.

Seskupení instancí v MySession

Zvolte způsob zobrazení objektů a jejich instancí v MySession. Novou možnost „Referenční pohled“ naleznete pod MySession  > Možnosti > v záložce MySession. Při tomto nastavení se seskupí shodné instance součásti a získáte tak přehlednější zobrazení stromu a navíc v novém sloupci Množství uvidíte počty kusů.

Podpora umístění šablon v Bookmark Editoru

Nově lze sdílet šablony SOLIDWORKS přes záložky Bookmark Editoru. V nastavení možnosti systému SOLIDWORKS může administrátor pro umístění dané šablony přidat cestu do libovolného počtu záložek Bookmark Editoru a nasměřovat tak umístění souboru na záložku, která stáhne obsah uživatelům lokálně.

Pack and Go – sdílení do 3DDrive

Pomocí 3DEXPERIENCE lze sdílet soubory skrze funkci Pack and Go přímo do 3DDrive z dialogového okna Pack and Go nebo z dialogového okna Share.

Doplňkový modul CircuitWorks dostupný pro všechny role

Použijte CircuitWorks ve všech rolích 3DEXPERIENCE® SOLIDWORKS. Dříve byl tento doplňkový modul dostupný pouze v 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS Professional a Premium. Nyní získává uživatel neomezený přístup k CircuitWorks a větší flexibilitu v pracovních postupech v oblasti návrhu desek plošných spojů.

Vylepšení pro exporty IFC

SOLIDWORKS Connected nyní nabízí export do modelů IFC BREP s vylepšenou vizuální čistotou. Exportované soubory například zobrazují rovinné plochy namísto více koplanárních ploch a válcové plochy namísto několika ploch představující válec. Díky tomu se vám podaří zlepšit následné využití dat SOLIDWORKS a eliminovat chyby interpretace prostřednictvím vylepšeného vizuálního zobrazení při importu modelů SOLIDWORKS pomocí IFC.

Odstranění prvků ze stromu historie pod roletou návrhů

Dříve museli uživatelé přesunout roletu návrhu dolů pod položky, které měly být odstraněny. Nyní lze odstranit položky ve stromu i pod touto roletou, což se může hodit především při chybných prvcích ve stromu apod. Díky tomu ušetřit čas a snížit počet kliknutí myší jednoduchým odstraněním libovolné požadované položky pod roletou.

Podpora rovnic

V aplikaci 3DPlay nebo 3D Markup lze nově zobrazit informace z uživatelských vlastností, které jsou řízené rovnicemi. Lze tak například sledovat životní cyklus výkresu zobrazením jeho vlastností v náhledu. Podporované rovnice s PLM atributy jsou: datum schválení ($PLMPRP.ea_releaseddate.1), jméno schvalovatele ($PLMPRP.ea_releasedby.1) a jméno uživatele, který dokument vytvořil ($PLMPRP.ea_createdby).

Nový nástroj pro otvory v xSheetMetal

Nástroj pro tvorbu plechových dílů v prostředí webového prohlížeče xSheetMetal Creator nyní nabízí možnost tvorby standardních vrtaných otvorů s využitím uzlových bodů skici, což umožňuje velmi snadno definovat polohy otvorů podobně jako v průvodci dírami v SOLIDWORKS.

Výkresy plechu v Manufacturing Definition Creator

Nástroj pro tvorbu výkresů v prostředí webového prohlížeče umožňuje nově vkládat pohledyrozvinuplechového dílu s poznámkami ohybů jako jsou úhel, rádius apod. Veškeré poznámky ohybů lze přehledně zobrazit i v tabulce ohybů. Výkresy nyní podporují více-stavové funkce pro rozvin, takže můžete vytvořit jeden list se stavy ohnutého i narovnaného pohledu na stejném výkresu.

Podrobnější informace

Více informací o novinkách naleznete ve veřejné komunitě 3DEXPERIENCE platform user’s community

Webinář: novinky R2024x FD02

Pro bližší informace ohledně novinek aplikací založených na modelování v internetovém prohlížeči sledujte:

Zjistěte, jak mohou tyto inovace vylepšit Vaše projekty a zefektivnit pracovní procesy ve SOLIDWORKS. Nezůstávejte pozadu za konkurencí a připojte se k vývoji ve světě 3D modelování. Pro více informací o platformě navštivte naši stránku 3DExperience. Přejděte na další úroveň s 3DExperience a odemkněte nový potenciál vašich návrhů!

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Akce / Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.