Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022

Dne 20. 11. 2021 vyšla nová verze platformy 3DEXPERIENCE R2022x GA. Přinášíme Vám proto přehled nejzajímavějších novinek této verze. Podívejte se na představení 3DEXPERIENCE a všech nových funkcí a vylepšení, díky nimž se Vaše návrhy rychleji dostanou z fáze konceptu až do výroby. Sledujte www.solidworks.com/3dexperience-works.

3DEXPERIENCE® - LaunchTech
Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
3DDashboard – Čeština v platformě

Platforma byla rozšířena o další jazyky, mezi které přibyla tentokrát polština a také dlouho očekávaná čeština. Uživatele platformy v České republice si tak mohou individuálně v předvolbách (Preferences) svého profilu nastavit jako výchozí jazyk platformy nyní češtinu. Ta se projeví v základních nabídkách jednotlivých widgetů.

Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
3DDashboard – Nastavení ovládání myši

Nová předvolba ovládání myší dostupná v nástěnkách 3DDashboard, která usnadňuje manipulace s 3D modely v aplikacích jako xDesign, xShape, 3D Markup, 3DPlay atd.  Uživatelé platformy 3DEXPERIENCE mohou změnit nastavení ovládání myší v těchto aplikacích a manipulovat s 3D modelem dle nastavení jejich požadovaného profilu myši (3DEXPERIENCE, CATIA nebo SOLIDWORKS). Nová sekce v uživatelském profilu nyní centrálně ovládá předvolby navigace myší pro všechny 3D aplikace. Konzistentní chování myši pomáhá zvýšit efektivitu a produktivitu ve všech aplikacích 3DEXPERIENCE Works.

Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
3DDashboard – Komentáře celé nástěnky

Nová možnost vytvářet komentáře pro celou nástěnku, které jsou viditelné pro všechny členy Vaší nástěnky (Dashboard). Členové nástěnky Vám tak mohou poskytovat zpětnou vazbu v rámci aktuální nástěnky.

Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
3DSwym – 3DWhiteboard

Každý může přispět k procesu vytváření společných nápadů a inovací pomocí nové aplikace 3DWhiteboard. Díky sdílené virtuální tabuli mohou týmy jednoduše přemýšlet nad společným návrhem a to bez ohledu, kde se zrovna jednotlivý účastníci nacházejí. Mají tak možnost vytvářet nejrůznější poznámky a komentáře při společné diskuzi online na jedné jediné tabuli, kterou sdílí se všemi účastníky. Digitální tabule umožňuje kreslit, psát text, dělat poznámky, vkládat obrázky, videa, 3D objektů a další. 3DWhiteboard je ideální nástroj pro spolupráci při poradách týmů a brainstormingu. Nástroj je dostupný z mediálního příspěvku v komunitách 3DSwym a v konverzacích.

Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
3DSwym – Nová možnost řazení obsahu 

Flexibilita řazení pro zlepšení uživatelské zkušenosti a produktivity. Nové kompaktní zobrazení umožňuje zobrazit více obsahu na stránce. Poskytuje rychlý přehled obsahu v komunitách. Schopnost třídit obsah podle poslední aktivity (komentář, aktualizace, změna stavu) včetně data zveřejnění.

Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
3DSwym – Povolení členům „Contributor“ tvořit obsah

Vlastník (Owner) komunity může nyní upraví nastavení vybrané komunity tak, aby umožnil uživatelům s oprávněním Contributor vytvořit příspěvky konkrétního typu.

Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
3DDrive – Vytváření komentářů v PDF

Do souboru PDF nyní můžete uložit anotaci jako komentář přímo na 3DDrive.
Anotaci lze zobrazit později, pokud uživatel vybere anotaci v panelu komentářů.

Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
3DDrive – Zvýraznění nových komentářů

Kliknutím na oznámení se otevře 3DDrive s automaticky vybraným panelem komentářů. Vybraný komentář je mezi všemi komentáři zvýrazněn modře, aby pomohl uživateli vybrat správný komentář.

Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
3DSpace –„Reserve“ přejmenováno na „Lock“

Funkce Reserve/Unreserved přiřazující uživateli oprávnění pro editaci souborů (obdoba funkce Vyzvednout/Odevzdat v PDM) byla přejmenována na Lock/Unlock. V případě, že využíváte novou možnost českého prostředí, jedná se o volbu Zamknuto/Odemknuto.

Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
3DPlay – Zobrazení vztahů CAD dat

Nová schopnost zkoumat CAD soubory a jejich vzájemné vztahy. Zobrazí vztahy mezi obsahem v 3DSpace otevřeným ve widgetu 3DPlay. Snadno tak lze vizualizovat odkazy a přímo procházet objekty ve vztazích.

Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
3DPlay – Vylepšení textových poznámek

Hladší vykreslování, které se blíže skutečnému psaní. Chytřejší funkce rozpoznávání tvarů, která uživateli umožní rozhodnout se, zda chce vyhlazení tvarů nebo ne.

Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
Novinky platformy 3DEXPERIENCE 2022
Bookmark Editor – Zachování původní revize

Vylepšená integrita dat zachováním revize související s konkrétním obsahem. Při revizi objektu, který je dostupný v záložce (Bookmark), nová revize již nenahradí aktuální revizi v této záložce. To zajistí, že uživatel bude mít v záložce vždy stejný obsah.

Více informací o novinkách 2022 naleznete na 3DEXPERIENCE platform user’s community nebo na SOLIDWORKS Blogs.

Další novinky 3DEXPERIENCE

Akce

3DEXPERIENCE World 2022

3DEXPERIENCE World 2022 Uživatelé SOLIDWORKS, produktoví designéři, konstruktéři, výrobci a studentise tu seznámí s technologiemi

3DEXPERIENCE World 2021

3DEXPERIENCE World 2021 Největší světová konference uživatelů SOLIDWORKS. Tentokrát je dostupná pro všechny ONLINE! Od

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.