Co je nového ve verzi 2022 FD02

Přehled nejdůležitějších novinek, které přináší verze 2022 FD02 v oblasti správy dokumentace.

Local Cache Explorer

V podokně úloh SOLIDWORKS je nyní pro uživatele platformy 3DEXPERIENCE k dispozici pohled do lokální pracovní složky. Zde můžeme například filtrovat dle typů dokumentů a zobrazit aktuální informace o verzi a stavu souboru.

Dávkový import DWG souborů z prostředí DraftSight

Uživatelé 2D CAD systému DraftSight mohou nyní spustit dávkový import DWG souborů z vybrané složky Windows do online správy dokumentace na platformě 3DEXPERIENCE včetně možnosti zobrazit importované soubory v Bookmark Editoru.

Stažení výstupní dokumentace pro vybranou sestavu

Uživatelé platformy 3DEXPERIENCE, kteří využívají automatický export (pdf, dxf, step…) mají nyní možnost stáhnout na lokální disk kompletní balíček takto exportovaných souborů. Následně je možné tyto soubory a sdílet s kolegy, nebo externími dodavateli.

Automatické načtení nové verze

V prostředí správy dokumentace SOLODWORKS je možné vytvořit novou verzi součásti. Až dosud však bylo nutné v dalším kroku tuto novou verzi součásti manuálně načíst do zobrazené sestavy. Nyní lze nastavit, aby nově vzniklá verze součásti automaticky nahradila původní.

Zobrazení dodatečných informací ve stromu historie

V pravé části stromu historie si nyní můžete nechat zobrazit informace o vlastnictví,  stavech a verzích součástí. Dále jsou zde označeny změněné součásti a součásti, které nejsou načteny v poslední verzi.

Podmíněné schvalování výkresů

Schválení výkresů je nyní možné pouze pokud je na výkrese zobrazená součást již schválena, nebo pokud je schvalována současně s výkresem. Nemůže tak dojít k tomu, že schválíte pouze výkres, ale součást zůstane neschválená.

Spolupráce s externími konstruktéry

Nový nástroj umožňuje spolupráci s externími konstruktéry, kteří nevyužívají platformu 3DEXPERIENCE bez ztráty kontroly oprávnění a rizika přepisu souborů. Jednoduše vytvoříte balíček souborů, který může být dle nastavených oprávnění upravován a následně importován zpět do správy dokumentace.

Plánovač úloh

Uživatelé SOLIDWORKS Professional a Premium mohou nyní využít plánovač úloh pro export souborů nejen do běžných složek Windows, ale i do prostředí správy dokumentace na platformě 3DEXPERIENCE.

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.