EUREKA

eureka

Eureka je samostatný externí simulátor stroje, který lze využívat jako doplněk k jakémukoliv CAM systému. Umožňuje verifikovat generovaný NC kód a předcházet tak reálným škodám způsobeným chybou v programu, jako je například kolize nástrojů a dalšího příslušenství nebo dokonce havárie stroje. Pomocí NC kódu lze virtuálně simulovat veškeré pohyby stroje a získat tak detailní informace o jednotlivých operacích. To vše je obsaženo ve výkonném, ale zároveň jednoduchém uživatelském prostředí.

Možnosti simulátoru 

Eureka podporuje veškeré druhy kinematiky a umí simulovat všechny typy CNC strojů s libovolným množstvím řízených os. Dokáže tak pracovat se základními 3- osými obráběcími stroji až po nejsložitější víceosé stroje, které kombinují možnosti frézování a soustružení. Eureka dokáže simulovat všechny nejvíce využívané řídící systémy, mezi které patří například Fanuc, Siemens, Heidenhain, Okuma, Mori Seiki, Mazak, Fidia, Selca, Osai, Num a další.

eureka

Přesná a realistická simulace

Eureka detailně pracuje se skladbou celého NC kódu, kdy dokáže simulovat G kódy a M funkce, pracovat se souřadnými systémy, zohlednit poloměrovou a délkovou korekci nástroje, zobrazovat průběh vrtacích cyklů a mnoho dalšího. V rámci NC kódu je dále možné simulovat výměny nástrojů, hlav, palet, pohyby více vřeten a dalších kinematických komponent. V rámci interaktivního odebírání materiálu kontroluje Eureka nejen veškeré kolize mezi komponenty obráběcího stroje, ale rovněž mezi obráběnými díly, polotovary a upínkami.

Eureka Mobile

Simulace obrábění mohou být ověřeny na libovolném mobilním zařízení. Operátor stroje může díky mobilnímu zařízení ověřit průběh simulace a lépe tak zajistit optimální způsob reálného obrábění. Kromě samotné simulace, poskytuje Eureka Mobile podrobnou analýzu všech zpráv, hlášení nebo chyb zjištěných v průběhu simulace. V případě kolizního stavu, jsou pro jednoduchou identifikaci kolizí oblasti zvýrazněny. Během simulace v mobilním zařízení je možné sledovat průběh NC kódu, aktuální nástroje, parametry obrábění a další užitečné informace. Aplikace je dostupná pro iOS, Android a dále jako samostatná aplikace Windows.

eureka

Sdílet tento příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Další příspěvky

Eventy

3DEXPERIENCE World 2022

3DEXPERIENCE World 2022 Uživatelé SOLIDWORKS, produktoví designéři, konstruktéři, výrobci a studenti se tu seznámí s technologiemi a trendy, které proměňují