Hradec Králové – Celostátní soutěž ve 2D a 3D CAD designu otevírá dveře budoucnosti pro mladé talentované techniky

Ve středu 26. března 2024 se v prostorách SPŠ, SOŠ a SOU Hradební v Hradci Králové odehrála významná událost pro technické vzdělávání v České republice.

Společnost 3E Praha Engineering, a.s. ve spolupráci s hostitelskou školou pořádala celostátní soutěž v technickém kreslení a modelování, jež přilákala celkem 22 škol a 83 nadšených žáků z celé země. Dvě školy se se svými žáky před konáním soutěže pro blíže neurčené důvody z účasti omluvily. Soutěžní klání probíhalo ve dvou kategoriích – 3D CAD modelování a 2D CAD kreslení, přičemž talent a přístup studentů byly hodnoceny jak na individuální, tak na týmové (školní) úrovni.

Přínos pro školy a studenty

Tato iniciativa nabídla unikátní příležitost pro prezentaci a rozvoj technických dovedností studentů, podpořila meziškolní spolupráci a výměnu odborných znalostí. Pro účastnické školy představovala skvělou příležitost ukázat kvalitu svého vzdělávacího programu a talent svých studentů.

Pro studenty samotné soutěž znamenala nejen možnost ověřit si své dovednosti v praxi, ale také cennou příležitost k navázání nových profesních kontaktů a získání uznání v oboru. Účastníci si mohli vyzkoušet, jak přenést teoretické znalosti do praktických řešení, což je přední předpoklad pro úspěšnou budoucí kariéru v inženýrství a designu.

Obohacení vzdělávání pomocí platformy 3DEXPERIENCE

Během celodenního programu byla přítomným pedagogům představena platforma 3DEXPERIENCE, která přináší revoluční přístup k výuce technických a designových disciplín. Tato platforma umožňuje studentům i učitelům efektivně spolupracovat na projektech, sdílet zdroje a využívat cloudové technologie pro simulace, design a analýzu. 

Demonstrace 3DEXPERIENCE ukázala, jak mohou školy využít tuto platformu pro zlepšení interakce mezi studenty a učiteli, zvýšení efektivity výuky a přípravy studentů na výzvy moderního pracovního trhu. Díky její flexibilitě a široké škále nástrojů nabízí 3DEXPERIENCE unikátní příležitost pro školy, aby inovovaly své vzdělávací programy a poskytly studentům přístup k nejnovějším technologiím ve světě inženýrství a designu. 

Tato prezentace byla významným přínosem pro učitele, kteří nyní mají možnost začlenit pokročilé digitální nástroje do svého vzdělávacího procesu, čímž otevřou svým studentům dveře k praktickým zkušenostem a přípravě na budoucí profesní život.

Motivace pro další školy

Vzhledem k rostoucí poptávce po kvalifikovaných technických pracovnících na trhu práce je účast na této soutěži mimořádnou příležitostí pro školy, aby se prezentovaly jako vysoce odborné instituce v technickém vzdělávání a aktivně přispěly k rozvoji potřebných dovedností u svých studentů. Podílení se na takovýchto akcích umožňuje školám nejen aktualizovat a optimalizovat své vzdělávací programy podle nejnovějších trendů a požadavků průmyslu, ale také posílit svou reputaci a atraktivitu pro budoucí studenty.

Proto máme otevřené dveře i pro další vzdělávací instituce, které by se chtěly přihlásit do příštího ročníku a využít této jedinečné příležitosti ke zvýšení kvality a praktické relevanci své vzdělávací nabídky. Společně můžeme podpořit budoucí generace techniků a inženýrů v rozvoji jejich kariéry a přispět k technologickému pokroku naší společnosti.

Ohledně registrace a více informací o příštím ročníku soutěže kontaktujte, prosím, emailem náš koordinační tým (petr.cap@3epraha.cz nebo info@3epraha.cz).

Výsledky soutěže a hodnocení naleznete na našich stránkách zde.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.