SOLIDWORKS 2022

Vaše nápady rychle do 3D

3E Praha Engineering

Novinky SOLIDWORKS

CAD

Řešení SOLIDWORKS

Ztvárněte Vaše inovativní nápady do přesvědčivých návrhů pomocí intuitivního CAD/CAM řešení pro konstruování a vývoj produktů.
Dosahujte skvělých výsledků rychleji a chytřeji za pomoci vysoce výkonných nástrojů nejen pro 3D a 2D konstruování, ale i správu dokumentace (PDM), simulace, vizualizace a mnoho dalšího… 

Co je SOLIDWORKS

SOLIDWORKS je profesionální 3D CAD modelovací software, nabízející kompletní řešení pro Vaše návrhy. Pomocí jednoduchého intuitivního prostředí lze v SOLIDWORKS vytvářet velmi snadno jednotlivé modely, celé sestavy a technické výkresy. Pro maximální dosažení efektivity a snížení výrobních nákladů, lze pak u projektů lehce ověřit vyrobitelnost, zjistit chování při zatížení a mnoho dalšího.

Pro lepší dostupnost je systém SOLIDWORKS rozdělen na několik úrovní. 
Podívejte se do tabulky, jaký je v nich rozdíl.

Standard Professional Premium
Objemové a plošné modelování
Výkresová dokumentace
Plechové díly
Svařované konstrukce
Reverzní inženýrství
Vizualizace
Normalizované součásti
Plánování úloh
Výpočet výrobních nákladů
Pevnostní analýzy
Trasování potrubí a elektrického vedení
Import dat z CAD systému Catia
solidworks 2021

Plechové díly

Navrhujte plechové díly rychle, snadno a efektivně pomocí systému SOLIDWORKS. Nástroje přímo zaměřené na tvorbu plechových dílů Vám umožní vytvářet modely ve velmi krátkém čase a s velkou přesností. Definujte si vlastní tabulku ohybů nebo k-faktor a použitím prvků pro plechové díly jednoduše vytvoříte Váš finální model. SOLIDWORKS sám vypočítá potřebný rozvin pro výrobu.

Svařované konstrukce

Použitím systému SOLIDWORKS zjednodušíte a zrychlíte návrh svařovaných konstrukcí, které jsou základem produktů v mnoha odvětvích. Pomocí připravených nebo vlastních profilů snadno vytvoříte konstrukci podle Vašich představ a kusovník s tabulkou přířezů, potřebné pro výrobu, jsou automaticky vygenerovány. SOLIDWORKS tak urychluje proces návrhu a zvyšuje produktivity bez navýšení úsilí.

SOLIDWORKS 2021
SOLIDWORKS 2021

Navrhování forem je komplexní proces vyžadující teoretické znalosti pro výrobu správné formy. SOLIDWORKS nabízí výhodu nástrojů určených k ověření správného návrhu formy, včetně kontroly podříznutých ploch, analýzy úkosů, kontrola tloušťky stěn a dalších. Můžete také použít SOLIDWORKS Plastics pro simulaci naplnění formy, určení nejlepšího umístění vtoku či ověření výskytu vzduchových bublin nebo propadů.

Import/Export

Při používání 3D konstrukčního programu se jistě setkáte s různými formáty CAD dat. V systému SOLIDWORKS můžete otevřít více než 30 různých formátů souborů a do více než 30 různých formátů je také možné data uložit. SOLIDWORKS podporuje přenosové formáty souborů typu STEP, IGES, STL, Parasolid a další. Pro 2D soubory pak DWG, DXF či PDF.

SOLIDWORKS 2021
Importovat můžete data i z ostatních CAD programů, jako jsou soubory typu Inventor, Solid Edge, ProE či v grafické podobě Catia. Navíc díky funkci 3D Interconnect, obsažené již ve verzi SOLIDWORKS Standard, otevřete 3D data ostatních programů bez nutnosti překladu. Data tak máte stále propojena s výchozím souborem, lze je aktualizovat či přerušit propojení s původním souborem modelu. 3D Interconnect Vám nabízí nový způsob zpracování CAD dat a lze jej použít na formáty STEP, IGES a ACIS a dále formáty z CAD programů Autodesk® Inventor, Pro/ENGINEER®, Solid Edge®, Software NX™. Ve verzi SOLIDWORKS Premium otevřete navíc soubory CATIA® V5.
SOLIDWORKS 2021

Velké sestavy

Zabýváte se návrhem sestav obsahující tisíce dílů? Pak jste již pravděpodobně narazili na limity Vašeho hardwaru nebo dokonce i softwaru. Velké sestavy spotřebovávají systémové prostředky jako je paměť, vytížení procesoru či grafické výpočty. Systém SOLIDWORKS obsahuje řadu nástrojů zaměřené na tvorbu velkých sestav. Díky těmto nástrojům snadno optimalizujete SOLIDWORKS a ten se tak stává jedním z nejvýkonnějších CAD systémů vhodný pro práci právě s velkými sestavami. Ať už je to režimu velkých sestav, kde nastavíte chování SOLIDWORKS tak, aby odezva při práci byla co nejlepší. Nebo pro zlepšení výkonu použijete nástroje jako vyhodnocení výkonnosti, přezkoumání velkého návrhu či nahrazení podsestav vícetělovými díly. Všechny tyto a další nástroje Vám umožní v systému SOLIDWORKS vytvořit rozsáhlé sestavy s velmi rychlou odezvou.

SOLIDWORKS Composer

SOLIDWORKS Composer pomůže Vaší společnosti vytvořit ze 3D CAD dat dynamický grafický obsah, který jasně a efektivně popíše i velmi komplexní produkty. Jednoduché intuitivní prostředí je vybaveno nástroji, které pomáhají snadno a rychle vytvořit grafický výstup v různé podobě. Ať už se jedná o technickou komunikaci včetně pokynům k sestavám, návody k produktům, tréninkové příručky či marketingové materiály. SOLIDWORKS Composer je samostatný program a práci v něm zvládnou i netechničtí uživatelé. Pro ovládání není potřeba znalost žádného CAD programu. SOLIDWORKS Composer Vám umožní velmi snadno a rychle komunikovat s Vašimi zákazníky, dodavateli či zaměstnanci.

solidworks 2021
solidworks 2021

SOLIDWORKS INSPECTION

AUTOMATICKÁ TVORBA KONTROLNÍCH VÝKRESŮ A ZPRÁV

Aplikace SOLIDWORKS Inspection pomáhá usnadnit a zrychlit proces kontroly a měření kvality. Využívá výkresovou dokumentaci, a to ve formátu SOLIDWORKS, ale i např. v PDF či TIFF případně dokáže pracovat i s 3D formáty, které obsahují PMI data. Snadné a intuitivní ovládání SOLIDWORKS Inspection umožňuje zjednodušit tvorbu indexovaných popisků ve výkrese a následné generování měřících protokolů a zpráv dle norem AS9102, PPAP a ISO 13485.

SOLIDWORKS PDM

SYSTÉM PRO SPRÁVU DOKUMENTŮ A DAT

Udržte si kontrolu nad svými daty. Při zpracovávání projektu či zakázek vzniká mnoho dokumentů a propojených dat. Ať už se jedná o data jednoho člověka nebo větší konstrukční skupiny, je potřeba tato data nějakým způsobem řídit a spravovat. Jestliže na projektu pracuje více uživatelů, pak se často volí forma společného síťového úložiště. Tato forma je však krajně nevhodná, jelikož umožňuje vzniku celé řady kritických chyb. Navíc práce s daty ze síťového úložiště je, nehledě na rychlost sítě, vždy pomalá.

solidworks 2021
solidworks 2021

SOLIDWORKS ELECTRICAL

Elektro – synchronizujte 2D schémata s 3D modely

SOLIDWORKS Electrical je výkonná, snadno použitelná sada nástrojů pro návrh schémat. Integrovaná a online databáze symbolů, součástek výrobců a jejich 3D modelů poskytuje snadnou opakovatelnost částí návrhů a optimalizaci celkového návrhu. Zjednodušíte a urychlíte širokou škálu únavných návrhových úloh, od návrhu PLC a svorkovnic až po křížové reference kontaktů, společně s automatizací návrhu a nástrojů řízení projektu.
Vytváření schémat v softwaru SOLIDWORKS Electrical pro jednoduchá i víceliniová vedení, integrované s 3D modely SOLIDWORKS, umožňuje skutečné souběžné navrhování elektromechanického systému.

SOLIDWORKS FLOW SIMULATION

Vystavte vaše návrhy reálným provozním podmínkám

SOLIDWORKS Flow Simulation je velice výkonný nástroj pro výpočet proudění tekutin a plynů (CFD – computational fluid dynamics), který umožňuje rychle a jednoduše simulovat proudění včetně sdílení tepla a analyzovat rozložení rychlosti, tlaku a další jevy, které mohou zásadně ovlivnit návrh výrobku. Aplikace programu je vhodná všude tam, kde dochází k proudění či přenosu tepla. Lze tak velmi rychle odhalit místa, kde hrozí přehřátí, velký tlak a další možná rizika. Pomocí modulu HVAC lze pak vypočítat rozložení tepelné pohody v projektech kanceláří nebo bytů, zahrnující například vliv klimatizace či slunečního záření.

solidworks 2021

Související produkty

CAMWorks
CAM
CAD
Surfcam
CAM
surfcam
Naše řešení

Řešte obchodní výzvy

obrana
Letectví a obrana

Obrana

Urychlete inovace, které zajistí včasné dodávky za určenou cenu a

móda a luxusní zboží
Domov a životní styl

Móda a luxusní zboží

Poskytněte novou generaci personalizace a zkušeností pro obuv, oblečení, doplňky,

ropa a plyn
Energetika a materiály

Ropa a plyn

Maximalizace výkonnosti aktiv a ekonomické návratnosti Prozkoumat Pracovník a infrastruktura

offshore
Námořní a pobřežní průmysl

Jachty a pracovní lodě

Posuňte hranice inovací, výkonu a kvality a vytvořte nejluxusnější zážitek

letecké pohony
Letectví a obrana

Letecké pohony

Vylepšete programy pro vývoj motorů, aby uspokojily rekordní poptávku a

Poptávka softwaru

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? 

Zeptejte se nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.