SOLIDWORKS

solidworks

Vaše nápady rychle do 3D

SOLIDWORKS je profesionální 3D CAD modelovací software, nabízející kompletní řešení pro Vaše návrhy. Pomocí jednoduchého intuitivního prostředí lze v SOLIDWORKS vytvářet velmi snadno jednotlivé modely, celé sestavy a technické výkresy. Pro maximální dosažení efektivity a snížení výrobních nákladů lze pak u projektů lehce ověřit vyrobitelnost, zjistit chování při zatížení a mnoho dalšího.

Pro lepší dostupnost je systém SOLIDWORKS rozdělen na několik úrovní. Podívejte se do tabulky, jaký je v nich rozdíl.

3D modelování dílů a sestavStandardProfessionalPremium
Výkresová dokumentace+++
Plechové díly+++
Svařované konstrukce+++
Reverzní inženýrství ++
Automatizace procesů ++
Vizualizace ++
Normalizované součásti ++
Pevnostní analýzy  +
Výpočet výrobních nákladů  +
Trasování potrubí a elektrického vedení  +
Import dat z CAD systému CATIA  +
solidworks

Plechové díly

Navrhujte plechové díly rychle, snadno a efektivně pomocí systému SOLIDWORKS. Nástroje přímo zaměřené na tvorbu plechových dílů Vám umožní vytvářet modely ve velmi krátkém čase a s velkou přesností. Definujte si vlastní tabulku ohybů nebo k-faktor a použitím prvků pro plechové díly jednoduše vytvoříte Váš finální model. SOLIDWORKS sám vypočítá potřebný rozvin pro výrobu.

Svařované konstrukce

Použitím systému SOLIDWORKS zjednodušíte a zrychlíte návrh svařovaných konstrukcí, které jsou základem produktů v mnoha odvětvích. Pomocí připravených nebo vlastních profilů snadno vytvoříte konstrukci podle Vašich představ a kusovník s tabulkou přířezů, potřebné pro výrobu, jsou automaticky vygenerovány. SOLIDWORKS tak urychluje proces návrhu a zvyšuje produktivity bez navýšení úsilí.

Navrhování forem je komplexní proces vyžadující teoretické znalosti pro výrobu správné formy. SOLIDWORKS nabízí výhodu nástrojů určených k ověření správného návrhu formy, včetně kontroly podříznutých ploch, analýzy úkosů, kontrola tloušťky stěn a dalších. Můžete také použít SOLIDWORKS Plastics pro simulaci naplnění formy, určení nejlepšího umístění vtoku či ověření výskytu vzduchových bublin nebo propadů.

Import/Export

Při používání 3D konstrukčního programu se jistě setkáte s různými formáty CAD dat. V systému SOLIDWORKS můžete otevřít více než 30 různých formátů souborů a do více než 30 různých formátů je také možné data uložit. SOLIDWORKS podporuje přenosové formáty souborů typu STEP, IGES, STL, Parasolid a další. Pro 2D soubory pak DWG, DXF či PDF.

Importovat můžete data i z ostatních CAD programů, jako jsou soubory typu Inventor, Solid Edge, ProE či v grafické podobě Catia. Navíc díky funkci 3D Interconnect, obsažené již ve verzi SOLIDWORKS Standard, otevřete 3D data ostatních programů bez nutnosti překladu. Data tak máte stále propojena s výchozím souborem, lze je aktualizovat či přerušit propojení s původním souborem modelu. 3D Interconnect Vám nabízí nový způsob zpracování CAD dat a lze jej použít na formáty STEP, IGES a ACIS a dále formáty z CAD programů Autodesk® Inventor, Pro/ENGINEER®, Solid Edge®. Ve verzi SOLIDWORKS Premium otevřete navíc soubory CATIA® V5.

Velké sestavy

Zabýváte se návrhem sestav obsahující tisíce dílů? Pak jste již pravděpodobně narazili na limity Vašeho hardwaru nebo dokonce i softwaru. Velké sestavy spotřebovávají systémové prostředky, jako je paměť, vytížení procesoru či grafické výpočty. Systém SOLIDWORKS obsahuje řadu nástrojů zaměřených na tvorbu velkých sestav. Díky těmto nástrojům snadno optimalizujete SOLIDWORKS, a ten se tak stává jedním z nejvýkonnějších CAD systémů vhodný pro práci právě s velkými sestavami. Ať už je to režimu velkých sestav, kde nastavíte chování SOLIDWORKS tak, aby odezva při práci byla co nejlepší. Nebo pro zlepšení výkonu použijete nástroje jako vyhodnocení výkonnosti, přezkoumání velkého návrhu či nahrazení podsestav vícetělovými díly. Všechny tyto a další nástroje Vám umožní v systému SOLIDWORKS vytvořit rozsáhlé sestavy s velmi rychlou odezvou.

Produktový list

Sdílet tento příspěvek

Další příspěvky

3E Tipy a Triky

Úkos přes dělicí čáry

SOLIDWORKS obsahuje i základní verzi mnoho nástrojů pro vytváření forem, které jsou se zaformovaným modelem asociativní – se změnou modelu se mění i forma – její plochy, rozměry, dělicí linie… K tomu patří i nástroje pro vyhledávání dělicích čar, analýzy úkosů, podříznutí také tloušťky stěn.
V této nové verzi SOLIDWORKS jsou zlepšeny možnosti práce s formami.