Letiště

Splňte požadavky na infrastrukturu a udělejte radost cestujícím v letecké dopravě

Vylepšete nakupování na letišti

Výzvou pro letiště je nalezení nových způsobů, jak zapojit spotřebitele a oslovit jejich individualitu. Ve světě, kde jsou zkušenosti s interaktivní a virtuální realitou normou, by nebylo v pořádku, kdyby letiště neposkytovala spotřebitelům velmi inspirativní nákupní prostředí . Poskytnutím tohoto typu zážitku mohou letiště přinést silný a trvalý dojem.

Podle Nigel Dolby Consulting by zmeškané příležitosti v nakupování a stravování na letištích mohly vést ke ztrátě tržeb až 35 miliard dolarů ročně.

Optimální mediální mix může pomoci tomu, aby byl osloven maximální počet zákazníků. Letiště musí zajistit, aby po celou dobu cesty cestujících poskytovaly jednotné označení a navigaci.

Spravujte rostoucí provoz

Odhaduje se, že osobní a nákladní letecká doprava do roku 2037 výrazně vzroste. Infrastruktura letecké dopravy bude následovat a očekává se, že se bude rozvíjet a modernizovat, aby vyhověla poptávce leteckých společností a cestujících. Je letištní infrastruktura schopna zvládnout toto zvyšující se množství lidí a letadel?

Přidání nových terminálů a letištní infrastruktury trvá roky plánování a výstavby, takže letiště potřebují plán, jak mezitím tento nárůst provozu zvládnout. Technologie umožňuje provozovatelům letišť najít nové způsoby, jak podpořit očekávaný růst, aby vyhověly osobní a nákladní dopravě. A zlepšený zážitek cestujících je výsledkem marketingové strategie letišť budoucnosti. Rozvinuté trhy s více letišti mají největší prospěch z toho, že se stávají přitažlivými pro zákazníky leteckých společností.

Letiště s představou budoucnosti, jako je to nejrušnější na světě, Hartsfield-Jackson Atlanta International, využívají digitální technologie, aby zlepšily zážitek z cesty.

Hartsfield-Jackson… a další letiště, jako je to naše, budou vždy hledat příležitosti k co největšímu zlepšení, aby byl zážitek cestujících co nejlepší.

Dawn Gregory
Ředitel pro inovace a výkon, Hartsfield-Jackson

Optimalizujte infrastrukturu a údržbu

Většina letištních infrastruktur stárne a je výzvou pro rozmach provozu po celém světě. Podle analytiků IATA potřebují letecké společnosti, cestující a přeprava nákladu bezpečnou, funkční a cenově dostupnou letištní infrastrukturu, aby mohly prosperovat. Očekává se, že rozvoj globální infrastruktury letišť bude do roku 2030 představovat výdaje ve výši 1,2–1,5 bilionu USD.

Pro řádnou údržbu musí identifikovat příčinu a následek selhání, rozpoznat, kdy se údržba začíná zhoršovat, činit informovaná krátkodobá a dlouhodobá rozhodnutí o údržbě a mít znalosti o opravárenských technikách. Rovněž musí být schopni řešit zvláštní aspekty související s provozním prostředím svého letiště.

Divize provozu a údržby musí provádět úkoly nepřetržitě, a protože úkoly obou divizí jsou vzájemně závislé, je nezbytné, aby členové týmu mohli efektivně spolupracovat na společných cílech. Protože hmotný majetek je rozložen v různých oblastech, musí letiště aktivně sledovat tento majetek, aby ho byla schopna optimálně využít a v konečném důsledku to vedlo k zlepšení zážitku cestujících.

Stát se inteligentním letištěm není jenom o technologii. Jde o to, jak letiště aplikují data získaná z čidel, která jsou součástí infrastruktury inteligentního letiště.

Aneil Patel
Ředitel letecké politiky Airports Council International (ACI) se sídlem ve Washington, DC

Maximalizujte výnosy

Cestující čekají na letišti v průměru více než dvě hodiny a čekají ve frontě asi hodinu. Místo toho by mohl tento čas přinést vyšší příjmy z nakupování nebo stravování. Efektivní zpracování těchto procesů pomáhá maximalizovat příjmy z nakupování na letištích a stravování tím, že umožňuje projektantům zkrátit čekací dobu asi o 30%, aniž by tím vznikly další náklady.

Úplné zpracování zahrnuje automatizované plánování všech fixních zdrojů. Díky automatizované kontrole zdrojů, jako jsou letištní brány, odbavovací pulty a přepravní pásy pro zavazadla, je mohou plánovači letišť lépe umístit. Plánovači mohou vyhovět specifickým preferencím letecké společnosti, dále zefektivnit tok cestujících a podpořit vyšší kapacitu průchodu osob.

Předvídáním vyššího provozu a poskytováním zkušeností na světové úrovni mohou letiště přilákat více cestujících, což vede k vyšším příjmům.

Řešte obchodní výzvy

obrana
Letectví a obrana

Obrana

Urychlete inovace, které zajistí včasné dodávky za určenou cenu a podle plánu. Prozkoumat Rostoucí globální

vesmír
Letectví a obrana

Vesmír

Zrychlete schopnost společností zabývajících se kosmickou výrobou navrhnout systém hned napoprvé v požadované kvalitě, spolehlivosti

letecké pohony
Letectví a obrana

Letecké pohony

Vylepšete programy pro vývoj motorů, aby uspokojily rekordní poptávku a zároveň snížily náklady. Prozkoumat Hodinová

letecké společnosti
Letectví a obrana

Letecké společnosti

Optimalizujte svůj provoz a poskytněte svým zákazníkům vynikající zážitek z letu Prozkoumat Dopřejte svému cestujícímu

letiště
Letectví a obrana

Letiště

Splňte požadavky na infrastrukturu a udělejte radost cestujícím v letecké dopravě Prozkoumat Vylepšete nakupování na

Zajistěte udržitelnost
Letectví a obrana

Zajistěte udržitelnost

Urychlete vývoj udržitelného portfolia leteckých systémů a služeb Prozkoumat ČELTE NOVÝM VÝZVÁM Udržitelnost se stala

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.