Využití os děr při vrtání

V tomto díle technických tipů pro Surfcam ještě chvíli zůstaneme u vrtání a ukážeme si, jakým způsobem lze řídit hloubku vrtání v operaci „Správa děr“.

Pokud se v minulosti na modelu nacházelo několik děr se stejným průměrem a rozdílnými hloubkami, bylo vždy nutné vytvářet dráhu nástroje pro každou další hloubku díry. Tato pracná a zdlouhavá procedura je ale minulostí, nyní lze všechny díry stejného průměru obrobit pomocí jedné operace.

Pro zrychlení a usnadnění práce byla do operace „Správa děr“ přidána možnost „Použít osu jako hloubku“. Tato nová funkce umožňuje řídit hloubku vrtání vytvořenou osou mezi horní a spodní kružnicí reprezentujícími díru. V kombinaci s funkcí „Sloučení děr“ je obrobení děr otázkou okamžiku (viz předchozí technické tipy).

Aby bylo možné funkci „Použít osu jako hloubku“ použít, je nutné, aby každá díra obsahovala drátový model osy. Tvorbu je možné provést manuálně přes „Tvorba“ ► „Úsečka“ ► „Koncové body“ „Střed, což ale může být zdlouhavý proces v případě velkého počtu děr na dílu.

Výrazně rychlejší a jednodušší způsob je vytvoření os automaticky přímo při importu dílu do prostředí Surfcam. Tomu předchází jednoduché nastavení. Na hlavní nástrojové liště vyberete „Nástroje“ ► „Možnosti“. V okně nastavení poté vyberete „Soubory“ ► „Načíst“ ► „Solidworks/Parasolid“ a zaškrtnete možnost „Přidat Osy a Body do Válce“.

Pokud v tuto chvíli nahrajete model na pracovní plochu, vytvoří se automaticky osy děr spolu se středovými body kružnic.

Nyní je pro urychlení práce možné vytvořit skupinu děr pomocí funkce
„Sloučení děr“ a použít ji k rychlému výběru geometrie pro obrábění (viz předchozí technický tip). Vyberete funkci „NC“ ► „2 Osé“ ► „Správa děr“, vyberete skupinu děr a v nastavení operace na záložce „Řízení cyklu“ zaškrtnete možnost „Použít Osu jako Hloubku“. Dále vyberete z roletového menu „Hloubka na“ možnost „Pata“, aby došlo k vyvrtání díry. Pokud byste nechali možnost „Hrot“, vrták by přestal vrtat na úrovni spodní kružnice v místě, kde končí osa díry. Po potvrzení tlačítkem OK dojde k vytvoření dráhy nástroje.

Máte dotaz? Naše technická podpora je Vám k dispozici!

Sdílet článek na sítích:

Objevte více:

Nejnovější články:

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Nezmeškejte naše webináře!

Webináře

[Workshop] Do letních měsíců s novým SOLIDWORKS. Objevte nejnovější možnosti SOLIDWORKS & 3DEXPERIENCE

Zveřejněno: 18/04/2024

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.