Vylepšení komentářů

Při konstruování je důležité si pro daný krok průběžně zaznamenávat nápady a poznámky. Ať už pro sebe – při opětovném otevření za delší dobu si nemusíme pamatovat všechny nápady a podrobnosti pro daný konstrukční uzel – nebo pro kolegy. A při spolupráci na projektech jsou podrobné poznámky ke konstrukci často k nezaplacení.

Aby se s Komentáři lépe a efektivněji pracovalo, byly takto vylepšeny.

  • Pro text můžete nyní vybrat různou barvu pozadí a dále tučné písmo, kurzívu a podtržení.
  • Na záložce Barvy pozadí klikněte na tlačítko Možnosti. Otevře se okno Nástroje > Možnosti > Vlastnosti dokumentu > Zobrazení modelu, kde můžete nastavit Barvy pozadí komentáře. Názvy si můžete upravit nebo je vrátit zpět na výchozí hodnoty. Barvy měnit nelze.
  • Když vyberete možnost Zobrazit při spuštění, budou se v okně Zobrazit všechny komentáře při opětovném otevření souboru komentáře zobrazovat.
  • V okně Zobrazit všechny komentáře ve sloupci Zobrazit při spuštění můžete vybrat komentáře, které se zobrazí při otevření souboru. V nabídce Zobrazit můžete určit komentáře, které se při spuštění zobrazí, podle barvy. Kliknutím na tlačítko Použít změny uložíte úpravy nastavení Zobrazit při spuštění pro komentáře.

Když kliknete pravým tlačítkem na komentář, zobrazí se kontextový panel nástrojů a místní nabídka, kde můžete komentář při čtení přímo upravovat.

V popisu komentáři se zobrazí nápis <image - obrázek>, který oznamuje, že komentář obsahuje obrázek. Název popisu se shoduje s názvem v nastavení Barvy pozadí komentáře v okně Zobrazení modelu.

  • Obrázky v komentářích si zachovají původní poměr stran a je vylepšena kvalita jejich zobrazení.
  • Když importujete obrázky do komentářů, je v okně Otevřít ve výchozím stavu zvolena možnost Všechny soubory (*.bmp,*.jpg,*.tif,*.tiff,*.png), která zobrazí všechny přípustné typy obrázků.
  • Ve stromu FeatureManager® se ve výchozím stavu zobrazují indikátory komentářů vedle prvků, které komentáře mají. Barva tečky se shoduje s barvou komentáře.

Chcete-li změnit zobrazení indikátorů komentářů, klikněte ve stromu Featureanager pravým tlačítkem na uzel dílu a klikněte na nabídku Zobrazení stromu > Zobrazit indikátor komentáře.

Sdílet:

Máte dotaz? Technická podpora je Vám k dispozici!

Poptávka softwaru