Z důvodu poruchy není dostupná telefonní linka technické podpory +420 266 313 548. Využijte, prosím, primárně formulář pro zadání technického dotazu ZDE. Nebo volejte na číslo +420 284 823 127. Děkujeme za pochopení.

Vlastní skupiny děr

V následujícím technickém tipu pro EDGECAM si ukážeme, jak pracovat se skupinou děr, pokud se rozpoznají do skupin, které nevyhovují technologii obrábění.

Ve vstupních datech objemového tělesa jsou vytvořeny průchozí díry s průměrem 6 mm. Tyto díry mají poznámku, že se jedná o díru tolerovanou 6H7 (modrá) a díru se závitem M6 (žlutá). Rozpoznávání útvarů tyto díry zařazuje jako jednu skupinu, protože se jedná o rozměrově stejné díry.

Necháme-li tyto díry rozpoznat jako útvary děr se sloučením do skupin, dojde k jejich sjednocení do jedné velké skupiny, což je pro následné použití odlišných technologií obrobení neakceptovatelný výsledek. V následujícím postupu si ukážeme, jak vytvořit dvě (nebo více) odlišné skupiny děr.

  1. Rozložení skupiny děr na jednotlivé útvary

Na kartě „Nastavení“ vyberte funkci „Upravit“ a poté klikněte na „Rozložit“.

Označte skupiny útvarů děr, které chcete rozložit, a potvrďte svůj výběr.

Zkontrolujte, zda došlo k rozložení skupiny děr v seznamu útvarů, a ověřte správnost rozdělení.

2. Vytvoření nové skupiny děr s vlastním výběrem útvarů

Přejděte na kartu „Útvary“ a zvolte možnost „Útvary seskupení děr“. Můžete doplnit název skupiny (např. díry M6) a výběr potvrdit pomocí tlačítka „OK“.

Vyberte požadované díry pro seskupení. Můžete je označit pomocí výběrového okna na pracovní ploše.

Stejným postupem vytvořte druhou skupinu děr pomocí příkazu „Útvary seskupení děr“ pro přesné díry H7.

Nyní můžete provést výběr útvarů děr vokně „Útvary“. Podržte klávesu <CTRL> a klikněte na jednotlivé útvary děr pro označení. Výběr potvrďte pomocí modrého zatržítka.

V okně „Útvary“ zkontrolujte, zda došlo k vytvoření požadovaných skupin útvarů. Ověřte, že výběr odpovídá vašim požadavkům a skupiny útvarů jsou správně vytvořeny.

Tip: Pro přehlednější výběr útvarů z pracovní plochy můžete využít funkci k zobrazení/skrytí komponent a útvarů. Tím získáte lepší přehled a můžete snadněji vybrat požadované díry pro seskupení.

Sdílet:

Máte dotaz? Technická podpora je Vám k dispozici!

Nenašli jste, co jste hledali nebo chcete vědět víc? Kontaktujte nás!

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a.s.

Vy máte myšlenku, my jsme řešení…

Rychlá poptávka

Beru na vědomí a souhlasím s tím, že mé osobní údaje budou zpracovávány v souladu se
Zásadami ochrany osobních údajů společnosti 3E Praha Engineering, a jsem informován, že mohou být sdíleny s důvěryhodnými zúčastněnými stranami pro obchodní účely, jako jsou například osoby podílející se na dodání zboží nebo služeb, či na realizaci plateb na základě smlouvy.
Vyberte jednu z možností. Svůj případný souhlas dáváte pouze společnosti 3E Praha Engineering, a.s. za účelem zasílání informací o produktech, službách, akčních nabídkách a vzdělávacích materiálech.